×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. decembris, 2014
Drukāt

Obama paraksta nākamā gada budžetu 1,1 triljona dolāru apjomā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV prezidents Baraks Obama otrdien parakstījis nākamā gada federālo budžetu 1,1 triljona dolāru apjomā.

Likumprojekts sedz gandrīz visu valdības iestāžu finansējumu līdz 2015.fiskālā gada beigām, kas noslēdzas ar nākamā gada septembri.

Tomēr nākamā gada februārī vēl gaidāmas cīņas par prezidenta Baraka Obamas iecerētajām imigrācijas politikas reformām.

Iekšzemes drošības ministrijas finansēšana nākamos divus mēnešus tiks turpināta, pamatojoties uz pagaidu vienošanos, republikāņiem tādējādi izrādot pretestību Baltajam namam, kas izšķīries vienpusēji īstenot imigrācijas sistēmas reformu, ignorējot Kongresu un paglābjot miljoniem nelegālo imigrantu no deportēšanas.

Par prezidenta rīkojuma izpildi atbildīga ir Iekšzemes drošības ministrija, un republikāņi gatavojas pārskatīt tās finansējumu, kad nākamgad sanāks jaunais Kongresa sasaukums, kurā republikāņi kontrolēs abas likumdevēju palātas.

Budžeta likums iekšzemes tēriņiem paredz atvēlēt 1,014 triljonus dolāru, kā arī 64 miljardus – militārām operācijām ārvalstīs, tostarp Afganistānā un Irākā.

Budžets ietver sadarbības finansēšanu pretterorisma jomā ar tādām valstīm kā Jemena, Lībija un Somālija. Pieci miljardi atvēlēti cīņai ar ekstrēmistu grupējumu “Islāma valsts”, tostarp 1,6 miljardi Irākas un kurdu drošības spēku apmācīšanai.
Vēl 500 miljoni dolāru paredzēti Pentagona uzsāktajai mērenās Sīrijas opozīcijas kaujinieku apgādes un apmācības programmai.

Savukārt 5,4 miljardi dolāru piešķirti Ebolas vīrusa epidēmijas apkarošanai, kas gan ir nedaudz mazāk nekā Obamas pieprasītie seši miljardi.

Sīvas debates par budžetu Kongresu vilkās vairāku mēnešu garumā, un tas tika pieņemts, kā demokrātiem, tā republikāņiem izejot uz zināmiem kompromisiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+