×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. janvāris, 2013
Drukāt

Obama: Pienācis laiks reformēt imigrācijas sistēmu

Foto - AFPFoto - AFP

ASV prezidents Baraks Obama paziņoja, ka ir pienācis laiks reformēt imigrācijas sistēmu.

“Jautājums ir vienkāršs. Vai mums kā tautai, kā valstij, kā valdībai ir apņēmība beidzot atstāt šo jautājumu pagātnē. Es ticu, ka mums ir,” uzstājoties ar uzrunu Lasvegasā, sacīja Obama. “Es ticu, ka mēs esam sasnieguši brīdi, kad ir iespējamas visaptverošas reformas.” Prognozējot, ka debates šajā jautājumā kļūs “emocionālākas”, Obama rosināja Kongresu rīkoties ātri un brīdināja, ka nepieļaus nekādu kavēšanos. Ja likumdevēji nespēs rīkoties “savlaicīgi,” Obama plāno viņiem nosūtīt “likumprojektu, kas būs balstīts uz manu ierosinājumu, un es uzstāšu, lai viņi par to balso nekavējoties”.

Obamas piedāvātās izmaiņas paredz pilsonības piešķiršanu daudziem nedokumentētajiem imigrantiem, kuru kopskaits Savienotajās Valstīs sasniedzis 11 miljonus. ASV senatoru grupa, kurā ietilpst kā demokrātu, tā republikāņu pārstāvji, pirmdien nāca klajā ar plānu, kas paredz pilsonības piešķiršanu daudziem nedokumentētajiem imigrantiem. Obama jau iepriekš tika solījis, ka “salauztās” imigrācijas sistēmas reforma būs viena no viņa otrā prezidentūras termiņa galvenajām prioritātēm. Senatoru plāns paredz “smagu, bet taisnīgu” pilsonības iegūšanas ceļu lielākajai daļai nedokumentēto imigrantu. Plānā paredzēta striktāka nodarbinātības pārbaudes sistēma, pastiprināta robežkontrole, kas tiktu veikta arī ar bezpilota lidmašīnām un citām novērošanas iekārtām. Vīzu režīms ir jāuzlabo, bet smagus noziegumus pastrādājušie – jādeportē, teikts plānā.

Viens no plāna autoriem – demokrātu senators Čaks Šūmers – pauda pārliecību, ka vienošanos ir iespējams panākt dažu mēnešu laikā. “Mums vēl ir garš ceļš ejams, tomēr šī abu partiju pārstāvju piedāvātā vienošanās ir liels izrāviens,” sacīja senators. “Mums ir cerība, ka šie principi līdz martam var tikt pārvērsti likumos ar mērķi, ka pavasara beigās vai vasarā tos apstiprina Senāts.” Obama “uzskata – tas ir ļoti svarīgi, ka mēs centienos īstenot vispārēju imigrācijas reformu virzāmies uz priekšu”, Baltajā namā sacīja tā pārstāvis Džejs Kārnijs. “Tā rīkoties būtu pareizi mūsu valsts, mūsu tautsaimniecības labā. Tā rīkoties būtu pareizi, izturoties godīgi pret vidusšķiru un nodrošinot, ka visi spēlē pēc tiem pašiem noteikumiem.”

Jau savā inaugurācijas runā Obama 21. janvārī aicināja uzlabot jaunu imigrantu uzņemšanas sistēmu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+