Foto – AFP

Obama sola nepieļaut jaunus slaktiņus 0

ASV prezidents Baraks Obama, runājot Ņūtaunā, Konektikutas štatā, kur slaktiņā tika nogalināti 20 bērni un seši pieaugušie, solīja izmantot visu savu varu, lai šādas masu slepkavības apturētu.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Lasīt citas ziņas

“Vai mēs varam teikt, ka mēs patiesi darām pietiekami, lai visiem šīs valsts bērniem dotu iespēju, kuru viņi ir pelnījuši, – dzīvot savu dzīvi laimē un ar mērķi,” Ņūtaunā, runājot piemiņas pasākumā, vaicāja prezidents. “Pēdējo dienu laikā es šo jautājumu esmu pārdomājis, un, ja mēs pret sevi esam godīgi, atbilde ir “nē”. Mēs nedarām pietiekami daudz, un mums būs jāmainās.”

“Mēs nevaram to vairs pieļaut. Šīm traģēdijām ir jābeidzas, un, lai tās beigtos, mums ir jāmainās,” sacīja Obama, netieši pārmetot tiem, kas uzskata, ka, ieviešot stigrākus ieroču kontroles noteikumus, būs panākts maz, lai apturētu slepkavības. “Protams, mums var izdoties labāk, nekā tas ir tagad,” norādīja Obama, kā šķiet, piesakot jaunu politisku cīņu ar ASV ietekmīgo ieroču lobiju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Prezidents arī solīja izmantot visu savu varu, lai, strādājot kopā ar likumsargiem un veselības jomas profesionāļiem, censtos nepieļaut, ka tādas traģēdijas kā Ņūtaunā pieredzētā atkārtojas. “Jo kāda gan mums ir izvēle? Mēs nedrīkstam pieņemt šādus notikumus kā kaut ko parastu. Vai mēs tiešām esam gatavi teikt, ka mēs esam bezspēcīgi šādu slaktiņu priekšā,” vaicāja Obama.

Pēc Ņūtaunas traģēdijas Obamam tiek adresēti neskaitāmi aicinājumi pievērsties politiski jutīgajam jautājumam par ieroču kontroli, ko viņš gan pieminējis savā priekšvēlēšanu kampaņā 2008. gadā, bet netika izvirzījis kā prioritāti pirmā amata pilnvaru termiņa laikā, neraugoties uz vairākām aizvadītajos gados notikušām asiņainām apšaudēm. 1994. gadā, demokrātu prezidenta Bila Klintona laikā, Amerikas Savienotajās Valstīs tika parakstīts aizliegums, kas attiecās uz 19 veidu kaujas ieročiem, bet tā termiņš beidzās pēc desmit gadiem un centieni šo aizliegumu atkal atjaunot līdz šim cietuši neveiksmi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.