×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. marts, 2015
Drukāt

Obama un Tusks aicina uz vienotību Ukrainas jautājumā (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV prezidents Baraks Obama un Eiropadomes prezidents Donalds Tusks Vašingtonā aicinājuši uz vienotību Ukrainas konflikta jautājumā un apsprieduši izaicinājumus, ar kuriem nākas saskarties Eiropai.

Obama veltīja atzinīgus vārdus Francijas prezidentam Fransuā Olandam un Vācijas kanclerei Angelai Merkelei par viņu ieguldījumu Minskas sarunās un miera procesā. “Bet no pagājušā gada pieredzes arī zināms, ka bez stingras novērošanas un stingras ieviešanas, šīs vienošanās būs nenozīmīgas,” norādīja Obama.

ASV un Eiropas Savienība ir saskaņojušas savas sankcijas pret Krieviju, sodot Maskavu par tās agresiju pret Ukrainu, taču Tusks iepriekš intervijā laikrakstam “The New York Times” norādīja, ka ES vēl nav gatava jaunai stingrāku sankciju kārtai pret Krieviju. Vienlaikus Tusks norādīja, ka vienotība ir svarīga ne tikai Ukrainas jautājumā, bet arī attiecībā uz Lībiju un ES un ASV Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības līgumu . Viņš uzsvēra, ka ES ir jāpalīdz apturēt vardarbīgā ekstrēmisma izplatīšanos Āfrikā. Tusks atzina, ka šie jautājumi ir ļoti atšķirīgi izaicinājumi, bet norādīja, ka tiem visiem ir viens kopsaucējs – brīvības, politiskās kārtības, labklājības un citu pamatvērtību aizstāvēšana.

Bijušais Polijas premjers arī norādīja, ka ES un ASV alianses ienaidnieki mēģina to sašķelt, darbojoties no Eiropas iekšienes, kā arī ASV. Intervijā “The New York Times” viņš pauda bažas par Eiropas politiķu vidū izplatīto pārliecību, ka krīzi Ukrainā atrisinās Krievijas “labā griba”. Tikai daži eiropieši šodien spēj iedomāties potenciāli “karstu” konfliktu vai karu, jo sabiedriskajai domai tas ir nepieņemami. Tomēr tas atstāj Eiropu nesagatavotu cīņai pret nedemokrātiskiem spēkiem Krievijā un citur, norādīja Tusks.

Vašingtona jau gadiem cenšas pārliecināt NATO Eiropas valstis palielināt savus aizsardzības budžetus. Arī Tusks intervijā “The New York Times” norādīja, ka, pēc gadiem ilgās izdevumu samazināšanas aizsardzībai, tagad nepieciešamas ieguldīt vairāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. sankcijas pret Krieviju turpināsies tik ilgi, kamēr «turpināsies Krievijas okupācija pussalā»

  2. un vienigais pareizais viedoklis protams ir obamas viedoklis:)

Draugiem Facebook Twitter Google+