×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2016
Drukāt

Obama uzrunā par stāvokli valstī ataino optimistisku nākotnes redzējumu

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

ASV prezidents Baraks Obama, uzsākot pēdējo gadu valsts galvas amatā un cenšoties nostiprināt politisko mantojumu, otrdien savā pēdējā uzrunā par stāvokli valstī centās atainot pozitīvu Savienoto Valstu nākotnes redzējumu.

“Es ticu pārmaiņām, jo es ticu jums,” sacīja Obama, atbalsojot savas 2008.gada vēlēšanu kampaņas tēmu. “Tāpēc es stāvu šeit tik pārliecināts, cik vien es jebkad esamu bijis, ka mūsu savienības stāvoklis ir spēcīgs.”

“Ikviens, kurš apgalvo, ka Amerikas ekonomika atrodas lejupslīdē, izplata izdomājumus,” sacīja prezidents, vēršoties pret republikāņu kandidātiem, kas cīnās par to, lai novembra vēlēšanās stātos viņa vietā.

Obama uzsvēra, ka likumdevējiem ir jārisina lielie jautājumi neatkarīgi no tā, kas būs nākamais prezidents, arī tas, kā nodrošināt ekonomiskās iespējas, kā panākt, lai tehnoloģijas strādātu cilvēku labā, kā garantēt, ka ASV arī turpmāk ir drošas, un kā uzlabot politisko klimatu.

Ārpolitikā augstākā prioritāte ir “aizsargāt amerikāņu tautu no teroristu tīkliem un tos vajāt”, sacīja Obama, vienlaikus uzsverot, ka džihādistu grupējums “Islāma valsts” “neapdraud mūsu nacionālo eksistenci”.

Prezidents pauda cildinājuma vārdus Parīzē pagājušajā mēnesī panāktajam klimata līgumam, Irānas kodollīgumam un cīņai pret Ebolas vīrusu Rietumāfrikā.

Viņš aicināja Kongresu apstiprināt Klusā okeāna reģiona valstu partnerības tirdzniecības līgumu, ko pagājušajā gadā noslēdza 12 valstis, kā arī atcelt Kubas tirdzniecības embargo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+