×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. aprīlis, 2012
Drukāt

Obama vēlas stingru izmeklēšanu seksa skandālā iesaistīto aģentu lietā

viesnica

ASV prezidents Baraks Obama paziņojis, ka vēlas nopietnu izmeklēšanu saistībā ar seksa skandālu, kurā iesaistīti 11 ASV Slepenā dienesta aģenti, kas pavadīja prezidentu vizītē Kolumbijā.

Aģenti apsūdzēti prostitūtu pakalpojumu pirkšanā Karību jūras kūrortpilsētā Kartagenā, kur nedēļas nogalē stingros drošības apstākļos notika Amerikas valstu samits. Skandālā ierautie aģenti tika nosūtīti atpakaļ uz Vašingtonu, kur viņus sestdien nopratināja aģentūras iekšējās izmeklēšanas dienests. “Es sagaidu, ka izmeklēšana būs pamatīga un stingra. Ja izrādīsies, ka apsūdzības ir patiesas, tad, protams, es būšu ļoti dusmīgs,” paziņoja Obama. Izmeklēšana tiek veikta arī par skandālā iesaistītām piecām militārpersonām, kurām noteikts aizliegums pamest armijas barakas. “Mana attieksme pret Slepenā dienesta darbiniekiem nav savādāka, kādu es sagaidu no savas delegācijas. Mēs pārstāvam Savienoto Valtu tautu. Un tas nozīmē, ka mēs uzvedamies ar maksimālu cieņu,” paziņoja Obama. “Tas, par ko tiek ziņots, neatbilst šiem standartiem.”

Kā vēsta laikraksts “The Washington Post”, Kartagenā pirms samita izvietotie aģenti pirkuši vietējo prostitūtu pakalpojumus. Skandāls izcēlies, kad viens no aģentiem nav samaksājis prostitūtai par pakalpojumiem, bet viņa vērsusies policijā. Prostitūcija Kolumbijā ir legāla, taču seksa pakalpojumu pirkšana ir ASV Slepenā dienesta reglamenta pārkāpums, jo šāda rīcība varētu aģentiem radīt šantāžas un izspiegošanas risku, kā arī dotu iespēju ienaidniekam iekļūt drošības perimetrā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+