×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. decembris, 2012
Drukāt

Obamu atkārtoti nosauc par pasaules ietekmīgāko cilvēku

Foto - AFPFoto - AFP

Amerikāņu biznesa žurnāls “Forbes” publicējis 2012. gada pasaules ietekmīgāko cilvēku sarakstu, kurā ir 71 cilvēks un pirmajā vietā tāpat kā pērn ir ASV prezidents Baraks Obama.

Saraksta otrajā vietā ir Vācijas kanclere Angela Merkele, kas ir Eiropas Savienības lielākās valsts līdere un no kuras ir atkarīgs Eiropas kopīgās valūtas eiro liktenis. Merkele pērn bija šī saraksta ceturtajā vietā.

Trešo vietu ieņem Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš šogad tika ievēlēts amatā uz trešo termiņu. Pērn Putinu kā Krievijas premjerministru “Forbes” atzina par otru ietekmīgāko cilvēku pasaulē. Datorprogrammatūras giganta “Microsoft” dibinātājs Bils Geitss ir pakāpies no piektās vietas pērn uz ceturto vietu šogad. Romas pāvests Benedikts XVI, kurš ir 1,2 miljardu Romas katoļu garīgais vadītājs, ir pakāpies no septītās uz piekto vietu.

Saraksta sestajā vietā ir ASV centrālās bankas – Federālo rezervju sistēmas – vadītājs Bens Bernanke, kurš pērn bija astotajā vietā. Saūda Arābijas karalis Abdallāhs bin Abdelazīzs al Saūds no sestās vietas ir noslīdējis uz septīto. Astotajā vietā ir Eiropas Centrālās bankas prezidents Mario Dragi, kurš pērn bija 12. vietā.

Devītajā vietā ir jaunais Ķīnas Komunistiskās partijas ģenerālsekretārs Sji Dziņpins. 10. vietā tāpat kā pērn ir Britānijas premjers Deivids Kamerons.

Saraksta 11.vietā ir Meksikas telekominikāciju magnāts Karloss Slims ar ģimeni, kurš pērn bija 23. vietā. No 11. uz 12.vietu ir noslīdējusi Indijas Nacionālās kongresa partijas līdere Sonja Gandija. 13. vietā ir Ķīnas vicepremjers Li Kecjans, 14. vietā – jaunais Francijas prezidents Fransuā Olands, bet no 20. uz 15. vietu ir pakāpies investīciju kompānijas “Berkshire Hathaway” dibinātājs Vorens Bafets.  

Pasaules ietekmīgāko cilvēku saraksts, kurā iekļauti gan politiskie un reliģiskie līderi, gan uzņēmumu vadītāji un mediju pārstāvji, gan starptautiski ietekmīgu organizāciju vadītāji, tika veidots, apkopojot četrus kritērijus: vai šim cilvēkam  ir vara pār lielu ļaužu skaitu, vai viņam ir iespaidīgi finansiālie resursi, vai viņš ir ietekmīgs vairākās sfērās, un vai šis cilvēks tiešām izmanto savu varu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+