Pasaulē

Obamu izsauc pildīt zvērinātā pienākumus, pūlis sajūsmā 0


Baraks Obama tiesā Čikāgā
Baraks Obama tiesā Čikāgā
Foto -AP/SCANPIX/LETA

Bijušais ASV prezidents Baraks Obama, kurš nu jau gandrīz gadu ir vienkāršs pilsonis, ceturtdien Čikāgā ieradās pildīt zvērinātā tiesas locekļa pienākumus, vēsta BBC.

Vēlāk gan viņš gan no šī pienākuma tika atbrīvots, tiesnesim sīkāk nepaskaidrojot iemeslus. Taču bijušā prezidenta parādīšanās tiesā piesaistīja lielu pulku interesentu, kuri prasīja viņam autogrāfus, fotografēja un izteica komplimentus.

Ikviens ASV pilsonis var saņemt pavēsti ierasties pildīt zvērinātā tiesas locekļa pienākumus, un tas attiecas arī uz bijušajiem prezidentiem. Arī B.Obamas priekšteči Bils Klintons un Džordžs V.Bušs jau pēc amata atstāšanas iepriekš saņēmuši pavēstes, bet tika atbrīvoti no šī pienākuma. Tāda prakse nav neparasta, ka cilvēki pēc tiesneša ieskatiem tiek no šī pienākuma atbrīvoti.

Jau no paša rīta B.Obamas ceļam uz tiesu sekoja žurnālisti helikopteros. Tiesas ēkā B.Obama pavadīja vairākas stundas, kur kopā ar citiem zvērinātajiem noskatījās instruktāžas video. Pēc tiesneša lēmuma atbrīvot viņu no zvērinātā pienākumiem B.Obama pateicās pārējiem zvērinātajiem par viņu vēlmi pildīt pilsoņa pienākumu.

Cilvēki, kas lielā skaitā bija sapulcējušies tiesas ēkā, tajā skaitā arī tiesas darbinieki, fotografējās ar bijušo prezidentu un lūdza autogrāfus viņa grāmatās. Kāda sieviete žurnālistiem teica, ka “jutusies kā kūstošs sviests”, kad bijušais prezidents ar viņu sveicinājies.

B.Obama jau 2010.gadā, kad bija prezidents, saņēma pavēsti ierasties pildīt zvērinātā tiesas locekļa pienākums, taču toreiz kā attaisnojošu iemeslu minēja agrāk ieplānoto tikšanos ar Irākas Kurdistānas reģiona prezidentu.

LA.lv