×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. jūlijs, 2016
Drukāt

“Ober-Haus”: Jaunajos projektos dzīvokļus pērk galvenokārt vietējie (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Jauno projektu segmentā par galveno mājokļu pircēju ir kļuvuši vietējie iedzīvotāji – jaunas ģimenes vai ģimenes ar bērniem, teikts nekustamo īpašumu kompānijas “Ober-Haus” mājokļu tirgus apskatā.

Pircēji lielākoties ir vecumā no 28 gadiem, ar vidēji stabiliem ienākumiem, kuri strādā Eiropā (viens no ģimenes locekļiem strādā ārzemēs, otrs ar bērniem dzīvo Latvijā) vai kādā stabilā IT kompānijā Latvijā, norāda “Ober-Haus”.

Jaunās ģimenes lielākoties meklē divu istabu dzīvokļus, ģimenes ar bērniem – trīs un četru istabu dzīvokļus. Vidējā summa, par kuru ģimenes var atļauties iegādāties mājokli jaunajā projektā, ir aptuveni līdz 100 000 eiro. Par divistabu dzīvokli pieprasījums ir no 70 000 eiro līdz 80 000 eiro, par trīsistabu – no 85 000 eiro līdz 110 000 eiro, bet par četrām istabām – no 110 000 eiro līdz 150 000 eiro, kas ir robeža, virs kuras vietējiem ir grūti iegādāties dzīvokli jaunajos projektos.

Pieprasīti ir energoefektīvi, plaši, ērta plānojuma dzīvokļi, kuru apdarē izmantoti mūsdienīgi materiāli, teikts apskatā. Pircējiem ir svarīgi, lai projekts atrastos vietā ar labu infrastruktūru, tuvu sabiedriskajam transportam un izglītības iestādēm. Tā kā arvien vairāk cilvēku nodarbojas ar sportu, piemēram, riteņbraukšanu vai skriešanu, liela nozīme ir apkārtējai videi, kā arī tam, vai projektā ir noliktavu telpas, kurās droši var atstāt savus velosipēdus.

Jauna mājokļa meklētājiem ir svarīgi, lai projektā tiktu nodrošinātas pazemes autostāvvietas, dzīvokļos būtu lieli logi un balkoni, bet iekšpagalmi būtu droši bērniem. Šobrīd pircēji lēmumu par mājokļa iegādi pieņem pārdomāti, domājot par savām vajadzībām un rūpīgi izpētot vidi, kurā dzīvos, skaidro “Ober-Haus”.

Pircēji joprojām, izvēloties īpašumu, lielu uzmanību pievērš apsaimniekošanas maksai, apsaimniekotāju uzņēmumam, pārliecinās, vai zemes domājamās daļas ir īpašumā. Svarīgs faktors ir arī apkures skaitītāju esamība, pazemes stāvvieta un tās cena, kura vidēji ir no 7000 eiro līdz 10 000 eiro par vienu vietu.

Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos šobrīd ir vidēji no 1000 līdz 1800 eiro par vienu kvadrātmetru, galvaspilsētas centrā – no 1450 līdz pat 3800 eiro par vienu kvadrātmetru. Ekskluzīvu objektu segmentā pilnas apdares cena var variēt no 2400 līdz pat 4200 eiro kvadrātmetrā, informē “Ober-Haus”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu ja ,lai dzīvotu fermā un d…tu kaimiņam uz galvas.

Draugiem Facebook Twitter Google+