Ekonomika
Īpašums

“Ober-Haus”: Novērots aktīvs pieprasījums pēc komercapbūves zemes0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – LETA

Šā gada otrajā ceturksnī novērots aktīvs pieprasījums pēc komercapbūves zemes, notikuši arī vairāki ievērojami darījumi, teikts nekustamo īpašumu kompānijas “Ober-Haus” komercplatību tirgus pārskatā.

“Ober-Haus” informē, ka arī šā gada otrajā ceturksnī investori turpināja aktīvi izskatīt un pirkt gan zemesgabalus daudzdzīvokļu māju būvniecībai, gan arī biroju ēku būvniecībai, kā arī nepabeigtas dzīvokļu būves.

Kā piemērs pārskatā tiek minēts 7622 kvadrātmetrus liels daudzstāvu dzīvojamās apbūves zemesgabals Rīgā, Mežaparkā, kas tika nopirkts par 600 000 eiro jeb 79 eiro par kvadrātmetru, kā arī reģistrēts līdzīgas nozīmes 4400 kvadrātmetrus lielas zemes pirkums Purvciemā par 439 000 eiro jeb 100 eiro par kvadrātmetru.

Vairāki lieli darījumi notikuši jaunajā Skanstes rajonā, kur attīstības plāni paredz plašu izmantošanu – jauktu dzīvojamo un darījumu apbūvi. “Ober-Haus” norāda, ka tos varētu uzskatīt par saistītiem darījumiem.

Kā lielākais Skanstē notikušais darījums tiek minēts Sporta ielā nopirkts zemesgabals par 4,2 miljoniem eiro. Turpat kaimiņos notikušie nākamie lielākie darījumi: zemesgabals Mihaila Tāla ielā par 2,415 miljoniem eiro; zemesgabals Sporta ielā par 1,689 miljoniem eiro; zemesgabals Aleksandra Laimes ielā par 1,338 miljoniem eiro, kā arī vēl viens darījums Aleksandra Laimes ielā – zemesgabals par 1,189 miljoniem eiro.

Pie zemes iegādes darījumiem pieskaitāms arī zemesgabala 6998 kvadrātmetru apmērā ar iesāktu mazstāvu daudzdzīvokļu būvobjektu (pamatiem) pirkums Rīgā, Mežaparkā, par 421 000 eiro jeb 50 eiro par kvadrātmetru.

Pircēji arī pastāvīgi interesējas par komercapbūves zemi pie lielākajiem autoceļiem, kā rezultātā viens no lielākajiem darījumiem otrajā ceturksnī bija 3,4 hektārus liela zemesgabala pirkums Rīgas apvedceļa malā Babītes pagastā par 600 000 eiro jeb 18 eiro par kvadrātmetru. Paredzamā attīstība varētu būt lielveikala būvniecība, norāda “Ober-Haus”.

LA.lv