AFP/LETA

Oberhofas miglā Rastorgujevs sāk kā trešais, Latvijai stafetē 18. vieta 2

Latvijas vīriešu biatlona komanda ceturtdien Oberhofas trasē Vācijā ieņēma 18.vietu Pasaules kausa izcīņas ceturtā posma 4×7,5 kilometru stafetes sacensībās.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55

Latviju sacīkstēs pārstāvēja valsts vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, Daumants Lūsa, Roberts Slotiņš un Rolands Pužulis. Visprecīzāk šaušanā darbojās Lūsa, kurš izmantoja divas rezerves patronas, Pužulis lika lietā trīs rezerves patronas, Rastorgujevam nācās izmantot četras rezerves patronas, bet Slotiņš, izmantojis visas sešas rezerves patronas, mēroja divus soda apļus.

Rastorgujevs pirmo stafetes posmu pabeidza augstajā trešajā vietā, bet Lūsa pēc savas otrās šaušanas jau atradās 17.pozīcijā. Slotiņš stafeti Pužulim nodeva vien 21.pozīcijā, bet līdz apdzīšanai par apli Latvija pakāpās līdz 18.vietai.

Rezultāts sacensībās tika ieskaitīts 22 valstu kvartetiem, no kuriem par apli tika apsteigti 12. Salīdzinoši augstajā desmitajā vietā sacensības noslēdza Igaunija.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Krievijas komanda, kuras sastāvā startēja Jevgēņijs Garaničevs, Timofejs Lapšins, Dmitrijs Mališko un Antons Šipuļins. Tieši Šipuļina veikums pēdējā stafetes posmā ļāva krieviem svinēt panākumu.

Krievi šaušanā izmantoja 12 rezerves patronas un mēroja vienu soda apli, finišā par 2,3 sekundēm apsteidzot Norvēģiju, kas izmantoja desmit rezerves patronas un arī iekrāja vienu soda apli. Trešajā vietā ar izmantotām 12 rezerves patronām un vienu mērotu soda apli ierindojās Francija, kas uzvarētājiem zaudēja minūti un 32,3 sekundes.

Sacensības sportisti aizvadīja biezas miglas un brāzmaina vēja apstākļos. Šī iemesla dēļ to sākums tika pārcelts par 30 minūtēm.

Kā ziņots, posms trešdien startēja ar 4×6 kilometru stafetes sacensībām sievietēm, kurās pēc vairāk nekā 17 gadu pārtraukuma uzvarēja Čehijas biatlonistes.

Posma turpinājumā līdz svētdienai biatlonisti sacentīsies sprintā un masu startā. Latvija šajā Pasaules kausa posmā sieviešu biatlonā nebūs pārstāvēta, jo Žanna Juškāne tam nav kvalificējusies, bet Baiba Bendika nestartēs veselības problēmu dēļ.

Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem vadībā ar 361 punktu atrodas francūzis Martēns Furkads, kurš ir iepriekšējo trīs sezonu Pasaules kausa ieguvējs. Viņam ar 336 punktiem seko Šipuļins, bet vēl par punktu mazāk ir Ēmilam Heglem Svendsenam no Norvēģijas.

Rastorgujevs ar 82 punktiem pašlaik atrodams kopvērtējuma 35.pozīcijā.