Sports
Ziemas sports

Oberhofas pienā izveicīgākie zviedri, Latvija paliek 19. vietā 16

AFP/Scanpix

Latvijas vīriešu biatlona izlase, nestartējot līderim Andrejam Rastorgujevam, svētdien Oberhofā ieņēma 19.vietu Pasaules kausa ceturtā posma ietvaros notikušajās 4×7,5 kilometru stafetes sacensībās, kuras par haotiskām padarīja spēcīga migla.

Trešajā šaušanā 25 sportisti kopā nopelnīja 43 soda apļus, turklāt sliktie laikapstākļi arī radīja lielu atpalicību starp komandām, līdz ar to pēc trešā etapa distancē bija palikušas vairs tikai 15 vienības, bet pēc pēdējās šaušanas vien 13.

Tomēr Latvijas izlase pat bez Rastorgujeva arī otrajā šīs sezonas startā tika labāko divdesmitniekā, ko iepriekšējā sezonā spēja paveikt tikai vienu reizi.

Uzvaru pēdējā šaušanā izrāva Zviedrijas izlase, kas astoņās šaušanās izmantoja deviņas rezerves patronas un veica vienu soda apli. Otro vietu izcīnīja Itālija, atpaliekot 45,1 sekundi, bet trešo vietu guvusī Norvēģija zaudēja pusotru minūti.

Zviedrijas izlasē sacensības veica Martins Ponsiloma, Jespers Nelīns, Sebastians Sāmuelsons un Frēdriks Lindstrems.

Pēc pirmā posma cīņa vēl bija samērā līdzvērtīga, bet dramatiski notikumi risinājās trešajā šaušanā, kad lielā miglā un vējā visas vadošās komandas, izņemot Beļģiju, nopelnīja soda apļus. Līdz ar to tobrīd Beļģija pārējām izlasēm bija priekšā jau vairāk nekā minūti, bet, piemēram, Latvijas izlases pārstāvis Oskars Muižnieks posmu no otrā etapa starta līdz šaušanas beigām bija veicis gandrīz 30 sekundes ātrāk par Beļģiju.

Beļģija vadību zaudēja piektajā šaušanā, kad priekšā izvirzījās Itālija un Zviedrija. Pie pēdējās stafetes maiņas Itālijai bija minūtes pārsvars, tomēr noslēgumā vadība tika izlaista.

Latvijas izlasē sacensības sāka Aleksandrs Patrijuks, kurš jau pirmajā viesošanās reizē ugunslīnijā nopelnīja soda apli un pēc pirmā etapa bija priekšpēdējā, 24.pozīcijā. Muižnieks pēc pirmās šaušanas pacēlās līdz 18.vietai, otrajā šaušanas reizē slēpoja divus soda apļus, tomēr kopumā pacēlās vēl pozīciju augstāk, jo, piemēram, 21.vietā bija jau tobrīd desmit soda apļus veikusī Vācija.

Saistītie raksti

Trešajā posmā Roberts Slotiņš veica vēl vienu soda apli un pie stafetes maiņas viņš tika noņemts no distances, līdz ar to Daumants Lūsa pie starta netika. Kopā Latvija sešās šaušanās izmantoja 17 rezerves patronas un veica četrus soda apļus.

Vismaz soda apli veica katra izlase, bet antilīdere ar 13 soda apļiem bija Somija. Zīmīgi, ka sacensību laikā pārliecinošā vadībā bijusī Beļģija palika kā pēdējā starp finišējušajām izlasēm.

LA.lv