×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
8. decembris, 2016
Drukāt

Objekts Dobelē izraisījis asociācijas ar 11. septembri; dome aicina nedramatizēt (7)

Mika Lūša un Dobeles novada domes foto.Mika Lūša un Dobeles novada domes foto.

Sociālajos tīklos izraisījusies diskusija par Dobeles pilsētas domes fasādeis piestiprināto lidaparāta astes daļas mulāžu, kas daļai vērotāju likusi atcerēties 11. septembra notikumus ASV. Domes pārstāve Dzintra Matisone aicina šo instalāciju skatīties kontekstā ar ikgadējo Lielo sniegavīru saietu un nesaistīt ar traģēdijām.

Fotoattēlu sociālajā tīklā Twitter ievietoja Miks Lūsis, pavadot to ar tekstu: “Nez kāpēc šķiet, ka Dobele atkal kļūs bēdīgi slavena. Eglei seko domes ēkā ietriekusies lidmašīna. 11. septembris Ziemassvētkos. Ho-ho-ho!”

Komentāros lasāma neviennozīmīga reakcija. Gunārs Klēģers raksta: “Ļoti labi. Gribētos dzirdēt koncepcijas pamatojumu sēdē. Vajadzēja vēl pa logiem ārā krītošas rūķu lelles.” Vairāki komentētāji norāda, ka domes fasādē redzamais objekts ir kosmoplāns; žurnāliste Sandra Dieziņa šo domu apstiprina: “Tieši tā, – kosmoplāns, teica mans jaunākais eksperts.” Savukārt Jānis Skruzis jautā: “Tu vnk esi pārāk konservatīvs – kāpēc plastmasas egle nevar būt horizontāli un ar galotnīti sienā?”

Dzintra Matisone skaidro, ka domes ēkas fasādē redzamo instalāciju jāskatās kontekstā ar Lielo sniegavīru saietu: “Katru gadu ir gan iepriekš pazīstami tēli, gan arī jauni. Šogad vienojāmies par astronautikas tēmu. Domes laukumā redzami dažādi sniegavīri, kuri nolaidušies uz svešas planētas, un apmeklētāji var iejusties viņu tēlos. Laukumā ir arī veiksmīgi piezemējusies raķete, savukārt citam sniegavīram nav tik labi paveicies, viņš nolaižoties cietis avārijā un kāpj ārā no kosmoplāna.”

Jautāta vai, domē apspriežot koncepciju, nevienam nav radušās asociācijas ar 11. septembra traģēdiju, Matisone aicināja nedramatizēt situāciju: “Ir ļoti daudz bēdīgu lietu pasaulē, un te vēl varētu paskatīties, kādu saturu cilvēki izvēlas internetā un kādas filmas skatās. Mēs negribam nevienu baidīt, aicinām šo instalāciju uztvert kā plašākas tēmas sastāvdaļu un paskatīties uz to ar humoru un vieglāk.”

Saskaņā ar noslēgtajiem autoratlīdzības līgumiem par vairāku figūru kompozīcijas izveidošanu vienas figūras izveidošana atkarībā no tās sarežģītības pašvaldībai izmaksāja vidēji 800-1600 eiro.

Sniegavīrus ir veidojušas tēlnieces Inta Berga un Agnese Rudzīte-Kirillova, viņām palīdzēja Jānis Bergs un Anatolijs Kirillovs, radošajai komandai šoziem pievienojās arī Inese Valtere un Donatas Mockus. Sniegavīru saieta idejas autors un organizators ir pašvaldības arhitekts Jānis Kukša.

Kā vēstīts, Kukša ir arī no polimēru materiāliem veidotās eglītes idejas autors. Proti, pagājušajā gadā Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā mežā zāģētas egles vietā bija uzstādīts deviņus metrus augsts, no polimēru materiāla darināts vides dizaina objekts – Ziemassvētku egle, kas pašvaldībai izmaksājis aptuveni 2500 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Ar humoru un vieglāk – 2200 upuru vidējā vecumā , par kuriem sēro bērni un vecāki vēl joprojām

 2. tevi par ātru izrakstīja ?
  Ej atpakaļ un guli kamēr vairs nerādās muļķības !
  Telefonu atstāj aizbildnim !

 3. Tas nav humors, tā ir bēda!

 4. Ar humoru var palūrēt tikai uz Dobeles Domi! Nopietni nevar, ja nopietni, tad jābrēc par tādu dumību!!!

 5. Provinciālisms ir visā saskatīt slikto! Viss ir slikti, jāatlaiž Saeima!

 6. ”Mēs negribam nevienu baidīt, aicinām šo instalāciju uztvert kā plašākas tēmas sastāvdaļu un paskatīties uz to ar humoru un vieglāk.”

  …kaut kāda provinciāla humora izjūta…

  • Atlaist Saeimu! Atlaist Dobeles domi!
   Loši, nebrauciet un neskatieties uz mūsu provinciālo skaistumu. Pie Nila viss ir labāk!

Draugiem Facebook Twitter Google+