×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

Valsts profesionālās izglītības iestādēs būs obligāta fizika un ķīmija (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Valdība vakar nolēma, ka visās valsts profesionālās izglītības iestādēs vairāk stundu jāatvēl fizikas un ķīmijas, kā arī dabaszinību apguvei.

Tāpēc grozīti noteikumi par valsts profesionālās vidējās izglītības un valsts arodizglītības standartu. Valsts izglītības satura centrā skaidro: apmēram pusē profesionālās izglītības iestāžu fiziku vai ķīmiju audzēkņiem piedāvā apgūt kā izvēles mācību priekšmetus, un atvēlētais stundu skaits nav pietiekams. Tāpēc, lai uzlabotu izglītojamo eksakto zināšanu līmeni un nodrošinātu tehnisko profesiju sekmīgu apguvi, sadarbībā ar Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociāciju un Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociāciju izveidots līdz šim profesionālajā izglītībā nebijis vispārizglītojošo priekšmetu tehniskais virziens. Tiem audzēkņiem, kuri mācīsies šajā virzienā, ķīmija un fizika būs obligāti mācību priekšmeti. Jaunie noteikumi attieksies tikai uz tiem profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem, kuri sāks mācības nākamajā mācību gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu patiesi jāsāk apšaubīt mūsu valdības spriest spēju! Viesmīļi, pavāri un šuvējas labāk lai pamatīgāk apgūst savu amatu, būs konkurēt spējīgi ar citu valstu cilvēkiem. Visu profesiju mācīšanā vairāk stundu jāvelta izvēlētajam amatam, nevis izniekot mācību stundas pa saujiņai uz desmitiem priekšmetu. Kurš vēlēsies iegūt augstāko izglītibu, to arī izdarīs-būs jāiet kursos, jo pat vidusskola negarantē iekļūt augstskolā. Ja šādā veidā (naivi) domājat iegūt inženierus vai zinātniekus, tad vajag jau no skolas gadiem motivēt ar lielām algām tehniskajās profesijās un zinātnē.Būs liels pieteikums un varēs izvēlēties tos labākos!!! Tagad tikai vēl vairāk sabojāsiet profesionālo skolu izglītību, kur ar Eiropu ienākušas dažas galīgi nevajadzīgas,Latvijas videi, mācības, tiek izniekotas stundas. Izsaku līdzjūtību amatu pasniedzējiem, ticamāk, viņiem tiks samazinātas stundas, viss notiek ačgārni!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+