×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
3. oktobris, 2017
Drukāt

OCTA būs jāpērk arī tad, ja auto neizmanto (13)

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

Valdība šodien atbalstīja Finanšu ministrijas sagatavotos grozījumus Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā.

Turpmāk OCTA attiecībā uz transportlīdzekļiem veicama ne tikai tad, ja transportlīdzekli izmanto ceļu satiksmē, bet arī jebkurā vietā, kur iespējama braukšana, nosaka grozījumi. Tas nozīmē, ka OCTA būs jāpērk arī tad, ja auto neizmanto.

No OCTA Garantijas fonda vairs nesegs zagtu transportlīdzekļu nodarītos zaudējumus, paredz šodien veiktās izmaiņas, vēsta LETA.

Turpmāk apdrošinātājam būs tiesības iesniegt regresa prasību pret transportlīdzekļa vadītāju, kurš braucis bez attiecīgām tiesībām (kā līdz šim), kā arī – pret vadītāju, ja tas, ceļu satiksmes negadījuma brīdī ir vadījis transportlīdzekli ar mehānisko pārnesumkārbu, bet vadītāja apliecību ieguvis tādas automašīnas, kas aprīkota ar automātisko pārnesumkārbu.

Likums vēl jāskata Saeimai.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. No OCTA Garantijas fonda vairs nesegs zagtu transportlīdzekļu nodarītos zaudējumus, paredz šodien veiktās izmaiņas, vēsta LETA.
  ——————
  Mjāa, valdībai nav MORĀLES, tāpēc par to runā un izdod stulbus likumus!!!

 2. No OCTA Garantijas fonda vairs nesegs zagtu transportlīdzekļu nodarītos zaudējumus, paredz šodien veiktās izmaiņas, vēsta LETA.
  ——————
  Mjāa, valdībai nav MORĀLES, tāpēc par to runā un izdod stulbus likumus!!!

 3. vampīru "valsts" ! Atbildēt

  OCTA būs jāpērk ja tev auto nav un nemaz nedomā to iegādāties :))))

 4. Šī valsts uzdzen riebumu, sen vairs nav patriotisku jūtu…. ES samaitāja, iznīcināja visu, kam ticēju.. Taču bāleliņi jau visu laiku ir tik vien mācējuši kā līst dirsā Lielajiem “brāļiem”, tā tas bijis visus gadsimtus… Nožēlojami- maza, skopa, nenovīdīga un zaglīga tauta… Man kauns ka esmu….

 5. Nu ko? apdrošinam visas vecās sūdu tačkas un prom uz galvaspilsētu?

 6. Kāpēc nav gājēju nodokļa,apdrošināšanas

 7. Alkatība Abramovna Atbildēt

  Izskatās, ka likumdevēji pa kluso būs tikuši pie apdrošinātāju prēmijām. OCTA stipendiāti, kā sacīt jāsaka …

 8. Kas tas pa slima suņa murgu?! Tas tak ir pilnīgs idiotisms. Kur var izlasīt un kas tieši bija iniciātors, gribu zināt, kurš ta ir tas lielais kombinātors.

 9. nu jau gan jūk prātā – maksāt par neizmantojamu pakalpojumu… nupat biju Gruzijā ! Tur nav ne Octu ne Kasku, nedz arī tehniskās apskates un auto nodokļu, ne arī rijīga CSDD… un neko – dzīvo tik nost svilpodami un traki braucot… 🙂 No kā vēl mūsu rīmām izzīst piķi ?

 10. autiņš stāv žogmalā bez riteņiem un tam tagad octa jāpērk? nesmīdiniet. nepirkšu un ja gribesiet iekaset laipni lūdzu tiesāšos -nevar likt maksāt par pakalpojumu ko neizmantoju obligātā kārtā

 11. Kas tas atkal par debilismu no valsts puses??????? Ja es ar savu kabrioletu braucu tikai pa vasaru ,tad kāpēc man ziemā jāpērk tam OCTA?????? Ja es ar moci braucu tikai vasarā ,tad kāpēc OCTA vajadzīga ziemā????????? Nu jau valsts aiz savas rijības ir galīgi nojūgusies!!!! Tā dara visu ,lai tautai būtu arvien grūtāk šai valstī dzīvot un lai tā vēl brašāk brauc prom no šis nojūgušās valsts!

 12. OCTA būs jāpērk, ja esi ieplānojis pēc 10 gadiem iegādāties automašīnu, Jāpērk arī tām automašīnām, kuras esi nodevis lūžņos.

Draugiem Facebook Twitter Google+