×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
31. jūlijs, 2014
Drukāt

OCTA nozare pirmo pusgadu noslēdz ar 1,7 miljonu eiro zaudējumiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

OCTA šā gada pirmo pusgadu noslēgusi ar zaudējumiem 1,7 miljonu eiro apmērā, kas ir mazāk par zaudējumiem attiecīgajā laika posmā pērn, liecina liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja (LTAB) dati.

Apdrošināšanas sabiedrības šā gada pirmajos sešos mēnešos nopelnīja prēmijas 22 417 149 eiro apmērā. Tas ir par gandrīz 2,5 miljoniem eiro vairāk nekā 2013.gada pirmajā pusgadā. Savukārt atlīdzību summa 2014.gada pirmajā pusgadā veidoja 15 877 456 eiro, kas ir nedaudz vairāk kā 2013.gada pirmajos sešos mēnešos.

LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics vērtē, ka OCTA apdrošināšanas nozares darbība šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar 2013.gada sešiem mēnešiem, ir uzlabojusies, pat neskatoties uz likvidējamās AAS “BALVA” šī brīža darbību, kas vērsta vien uz saistību izpildi. OCTA tirgus negatīvais tehniskais rezultāts ir samazinājies gandrīz par pusi, ko lielā mērā ietekmēja nopelnīto prēmiju pieaugums par 2,5 miljoniem eiro.

Nedaudz samazinājies arī zaudējumu rādītājs, kamēr izdevumu rādītājs ir saglabājies iepriekšējā līmenī, kas varētu mudināt domāt, ka OCTA tirgū kopumā ir novērojamas iepriecinošas pazīmes.

“Tomēr būt pavisam lieliem optimistiem vēl ir pāragri, jo nesen Ministru kabinetā tika pieņemti jauni noteikumi par nemateriālo zaudējumu apmēriem un aprēķināšanas kārtību, kuros ir noteikti ievērojami lielāki minimālie atlīdzības apmēri, salīdzinot ar iepriekšējiem Ministru kabineta noteikumiem. Līdz ar ko, palielinoties nemateriālo zaudējumu atlīdzību summām, var attiecīgi pasliktināties tirgus rādītāji un nozares negatīvā bilance, protams, gadījumā, ja prēmiju pieaugums nespēs segt izdevumus, kas radušies no izmaksātajām nemateriālo zaudējumu atlīdzībām,” spriež Stengrevics.

Saskaņā ar LTAB Informācijas sistēmas datiem pusgadā par notikušiem ceļu satiksmes negadījumiem (CSN) apdrošināšanas sabiedrībās iesniegti 13 795 zaudējumu pieteikumi. To skaits salīdzinājumā ar pērnā gada pirmajiem sešiem mēnešiem ir samazinājies par 6,9%. Savukārt uz saskaņotā paziņojuma pamata pirmajā pusgadā reģistrēti 8 901 CSN, kas ir par 7,6% mazāk.

No visiem pirmajā pusgadā reģistrētajiem apdrošināšanas gadījumiem 12 730 notikuši Latvijā. Turklāt 60% no avārijām reģistrētas Rīgā. Savukārt ārvalstīs pirmajā pusgadā kopumā notikuši 1 065 negadījumi, kas veido 7,7% no kopējā negadījumu skaita.

Par apdrošināšanas sabiedrību pieņemtajiem lēmumiem atlīdzību izmaksu lietās un rīcības atbilstību OCTA likumam šī gada pirmajā pusgadā saņemtas kopumā 110 sūdzības – par 22% mazāk nekā 2013.gada pirmajā pusgadā.

“Vērtējot sūdzību skaitu pa gadiem ir redzams, ka sūdzību īpatsvars, kuras izskatot atzīts, ka apdrošināšanas sabiedrības lēmums ir nepamatots, ir bijis robežās no 0,09% līdz 0,21% no visiem apdrošināšanas gadījumiem, kas ir ļoti maz. Šī gada pirmajā pusgadā tie pat ir bijuši tikai 0,10%. Līdz ar ko tendence, kura vērojama pēdējā laikā, ka autoīpašnieki arvien mazāk sūdzas par apdrošinātāju sniegtajiem pakalpojumiem, ir vērtējama ļoti pozitīvi un liecina par to, ka apdrošināšanas sabiedrības pievērš lielāku uzmanību komunikācijai ar klientiem, rūpīgāk izskaidrojot klientiem lēmuma pieņemšanas procesu, kā arī pieņemto lēmumu pamatojumu,” vērtē Stengrevics.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+