×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
25. marts, 2013
Drukāt

Odrija Totū izvairās no Holivudas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

29.martā uz Latvijas ekrāniem iznāk franču kino klasiķa režisora Kloda Millera drāma „Terēze” (“Thérèse Desqueyroux”) ar aktrisi Odriju Totū titullomā.

Odrija Totū ir filmējusies vairāk nekā trīsdesmit kinofilmās un TV projektos, saņēmusi divas BAFTA nominācijas un vairākas godalgas. Popularitāti visā pasaulē viņa ieguva pēc 2001.gada filmas “Amēlija”, kam sekoja tādas lentes kā “Saderināšanās uz mūžu”, “Eirokokteilis”, “Dārgāks par zeltu”, “Koko Šanele”, “Da Vinči kods”, “Saldie meli” un citi darbi, no kuriem vairums ir franču kinofilmas.

Lai arī Odrijas Totū kontā ir viens Holivudas kases grāvējs, 2006.gada filma “Da Vinči Kods”, kuras ieņēmumi visā pasaulē sasniedz 760 miljonus ASV dolāru, stāstot par savu jaunāko filmu “Terēze”, aktrise atklāj, ka apzināti izvairās no piedalīšanās Holivudas projektos, izvēloties franču un Eiropas kino. Uz jautājumu par to, vai viņa gribētu sekot vēl vienas franču kino zvaigznes, Marionas Kotijāras, pēdās, Odrija Totū atbild noraidoši. Kā zināms, Kotijāra savā karjerā apvieno lomas gan neatkarīgajā kino (“Dzīve rožainā gaismā”, “Rūsa līdz kaulam”), gan Holivudas studiju grāvējos (“Pirmsākums”, “Tumšais bruņinieks atgriežas”).

“Holivuda nav mana prioritāte, un kļūt par Holivudas zvaigzni nekad nav bijis mans sapnis. Es nevēlos piedalīties kases grāvējos vai filmās, kam pievienoti turpinājumu cipari I, II, III un tā joprojām. Tas gluži vienkārši man nešķiet interesanti un izaicinoši. Turklāt kino bizness ir skarbs, es nevēlos tajā cīnīties,” komentē Odrija Totū. Savukārt atbildot uz jautājumu par to, vai Eiropas un neatkarīgo kino viņa vērtē kā mākslu un kaut ko šķīstu, Totū saka: “Es nesaku, ka lomas neatkarīgajā kino ir kaut kas šķīsts, tomēr radošā brīvība ir ļoti nozīmīga. Tad, kad uz filmas veidotājiem un aktieriem netiek izdarīts spiediens un nav jādomā par komerciālo pusi, mēs varam atļauties būt radoši, nav jāpakļaujas formātiem. Tas man šķiet interesanti.”

 

{source}
<iframe width=”700″ height=”394″ src=”http://www.youtube.com/embed/WSldtS5_8cw” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+