×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. jūlijs, 2014
Drukāt

Odu tīkli. Cik tie praktiski, kā lietojami? (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lūdzu, pastāstiet, cik praktiski ir odu tīkli, ko piedāvā būvmateriālu lielveikalos! Kā tos piemēro loga izmēriem?
 Gunārs Ēdolē

Viss ģeniālais ir vienkāršs, arī lielveikalos nopērkamie odu tīkli, lai varētu droši turēt atvērtus logus, nebaidoties no asinssūcēju uzlidojumiem vai mušu dančiem. Tātad mums piedāvā sintētisku audumu ar tik smalkām rūtīm, kurām pat odiņš netiek cauri, un vēl līmlenti, ko loga ārpusē nofiksēt pa rāmja perimetru. Līmlentes virspusē izveidotas tādas kā eža adatiņas, tikai daudz mazākas un smalkākas, uz kurām stiprina šo tīklu, un tad jau var vērot, cik neapmierināti ir nelūgtie ciemiņi.

Logi ir dažādi, tāpēc tīklus izgatavo izmēros, kas noteikti der lielākajai daļai interesentu. Piemēram, “K-Rautas” veikalu tīklā, kur tirgo kādas vācu firmas preci, iespējamie varianti ir 130×150 cm, 90×210 un pat 140×240 cm. Īpašas drēbnieka prasmes nav nepieciešamas, lai kādu no tiem mājās ar šķērēm precīzi pa smalkajām rūtiņām piegrieztu atbilstīgi sava loga parametriem.

Ir pieejami gan balti, gan melni tīkli. Lietotāji iedrošina, ka no melnajiem nevajag bīties – ne tie gaismu vairāk aiztur, ne sliktāk izskatās, pat neuzkrītošāki un, kad pierod, kļūst pavisam nepamanāmi. Toties baltie paver lielākas iespējas lidoņu studijām…

Cik noprotams, pašlaik šī prece ir visai pieprasīta, jo, piemēram, Rīgā, Priedaines ielas veikalā, pēkšņi pazuda 90×210 cm tīkli, toties parādījās paši lielākie (140×240 cm), kas maksā tikai 11,90 eiro komplektā.

Acīmredzot tieši pievilcīgā cena – lētākais variants (130×150 cm) pieejams par 5,90 eiro – cilvēkus rosina vismaz eksperimentēt šajā mūžīgajā starpsugu cīņā. Kritiski vērtējot, cena atbilst risinājuma kvalitātei.

Rudenī tīkls būtu jānoņem, bet līmlente paliek pie rāmja. Kā tā pārlaidīs ziemu, vai nākamgad vēl turēsies un adatiņas būs pietiekami stingras? Interesants jautājums, taču arī vienai vasarai glābiņš šķiet iztērētās summas vērts.

Starp citu, šo tīkla materiālu kā vertikālās auduma žalūzijas piedāvā arī slejās, ko pašam atliek iekārt durvju ailā. Stiprinājums drošāks – tikai augšpusē nosacītā klipšu versijā, tomēr pretodu efektivitāte ikdienas lietošanā ne visai pārliecina, vienīgais gandarījums, ka noteikti derēs arī citus gadus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lietojam jau 5-us gadus un ir suoer! Pirmo tīklu durvīm pasūtīju ASV no Amazon.com. Sākumā (pirmās 2-as dienas) bija jāpierod gan mums, gan kaķiem, bet tagad nespējam pat iedomāties, ka varētu arī odu tīkls nebūt. Nav ne mušu ne odu, tikai pa retam kāds iemūk iekšā. Mums ir t.s “magic mesh” and klipšiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+