Latvijā
Politika

OECD izvērtējusi situāciju Latvijas ekonomikā0


OECD ģenerālsekretārs Anhels Gurija
OECD ģenerālsekretārs Anhels Gurija
Foto – Zane Bitere/LETA

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) nākamnedēļ, 29.maijā, Rīgā prezentēs ekonomikas pārskatu un vides raksturlielumu pārskatu par Latviju, aģentūru LETA informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

29.maijā vizītē Latvijā ieradīsies OECD ģenerālsekretārs Anhels Gurija un OECD Ekonomikas departamenta un Vides departamenta pārstāvji, lai klātienē prezentētu “Ekonomikas pārskatu par Latviju” un “Vides raksturlielumu pārskatu par Latviju”, kā arī sniegtu rekomendācijas tālākai attīstības veicināšanai.

Ekonomikas pārskatā par Latviju izvērtēta situācija Latvijas ekonomikā un galveno reformu īstenošanas process, kā arī sniegtas OECD ekspertu rekomendācijas Latvijas ekonomikas ilgtspējīgākas izaugsmes nodrošināšanai. Atbilstoši OECD praksei šāda veida pārskati tiek publicēti reizi divos gados.

Vides raksturlielumu pārskatā par Latviju izvērtēts Latvijas progress nacionālo un starptautisko vides saistību īstenošanā kopš 2000.gadu vidus un izceltas Latvijas iespējas veicināt zaļo izaugsmi un attīstīt klimatneitrālu ekonomiku. Pārskatā īpaša uzmanība pievērsta atkritumu apsaimniekošanas jautājumiem un progresu virzībā uz aprites ekonomiku, kā arī vērtēti izaicinājumi bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā.

Pasākuma ietvaros tiks arī paziņots par sadarbības sākšanu ar OECD mājokļu pieejamības izaicinājumu risināšanai Latvijā. Sadarbībā ar OECD tiks izstrādāti priekšlikumi mājokļu pieejamības nodrošināšanai Latvijā, pārņemot un pielāgojot ārvalstu labo praksi.

Pasākuma otrajā daļā notiks OECD pārskatu tematiskās prezentācijas un ekspertu diskusijas.

Pasākums sāksies plkst.10 viesnīcas “Radisson Blu Latvija” un to būs iespējams vērot tiešsaistē.

Plkst.11.30 notiks preses konference, kurā piedalīsies OECD ģenerālsekretārs, ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

LETA jau vēstīja, ka pēc OECD jaunākajām aplēsēm, Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) gan šogad, gan nākamgad pieaugs par 2,7%. Iepriekšējās prognozēs, kas tika publiskotas pērn novembrī, OECD Latvijas IKP pieaugumu šim gadam prognozēja 3,9% apmērā.

Saistītie raksti

Latvijā saskaņotais patēriņa cenu indekss, kā prognozē OECD, šogad pieaugs par 2,6%, bet nākamgad palielināsies par 2,5%. Savukārt bezdarba līmenis Latvijā šogad būs 7%, bet nākamgad – 6,8%, lēsts prognozēs.

OECD norāda, ka ekonomikas izaugsme Latvijā palēninās, jo eksporta tirgu situācija pasliktinās un palēninās Eiropas Savienības fondu apguve. Vienlaikus mājsaimniecību patēriņš veicina ekonomikas izaugsmi, lai gan algu kāpums pakāpeniski arī cels inflāciju. Organizācija arī apsveica Latvijas jaunās valdības apņēmību cīnīties pret ēnu ekonomiku un finanšu noziegumiem.

LA.lv