×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

OECD: Latvija profesionāli strādā, lai iestātos organizācijā

Foto: LETAFoto: LETA

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas ģenerālsekretārs Anhels Gurrijs tikšanās laikā ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) eksperti ir gandarīti sadarboties ar Latvijas komandu, kas profesionāli strādā pie visu nosacījumu izpildīšanas, lai iestāšanās sarunas noslēgtos veiksmīgi, Valsts prezidentam Andrim Bērziņam apliecinājis OECD ģenerālsekretārs Anhels Gurija, informēja prezidenta Preses dienestā.

Tikšanās laikā prezidents pateicās OECD ģenerālsekretāram par OECD komiteju līdzšinējo konstruktīvo un efektīvo sadarbību, izsakot cerību, ka tā būs arī turpmāk. Savukārt Gurija pozitīvi novērtēja Latvijas līdzšinējo ekonomisko izaugsmi, krīzes pārvarēšanas gaitu un uzsvēra, ka OECD eksperti ir gandarīti sadarboties ar Latvijas komandu, kas profesionāli strādā pie visu nosacījumu izpildīšanas, lai sarunas noslēgtos veiksmīgi.

Sarunas puses bija vienisprātis, ka Latvijā turpinās stabila tautsaimniecības izaugsme, ko sekmē biznesa vides uzlabošanās un eksporta nozaru attīstība, tomēr jāņem vērā negatīvā ģeopolitiskā situācija.

Raksturojot Latvijas rīcību un plānus jaunu preču un pakalpojumu noieta tirgu apgūšanā, prezidents minēja Centrālāzijas un Kaukāza valstis, kā arī sadarbības meklējumus ar citām rietumu valstīm, lai kopīgi piedāvātu sadarbību minētajiem reģioniem un valstīm ar daudz lielākiem preču apjomiem.

Sarunā tika atzīts, ka sekmīgai Latvijas virzībai uz pievienošanos OECD nepieciešams pēc iespējas drīzākā laikā Saeimā galīgajā lasījumā apstiprināt Publisko personu kapitālsabiedrību un kapitāla daļu pārvaldības likumu, jo 22.oktobrī OECD skatīs kārtējo ziņojumu par Latviju.

Lai to īstenotu, prezidents personīgi apsolīja OECD ģenerālsekretāram ar Saeimas vadību pārrunāt šī likuma pieņemšanas aktualitāti vēl šīs Saeimas darbības laikā.

Jau ziņots, ka Latvijas tehniskās pievienošanās sarunas OECD notiek pēc iepriekš izstrādāta grafika, kas ļauj cerēt uz sarunu noslēgšanu līdz 2015.gada beigām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+