Mobilā versija
+1.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
16. oktobris, 2013
Drukāt

OECD padome pieņēmusi Latvijas iestāšanās “ceļa karti”

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās ar Reformu partijas pārstāvjiem, lai pārrunātu ar valsts budžeta 2014.gadam izskatīšanu parlamentā saistītos jautājumus.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) padomes priekšsēdētājs vakar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V) informējis, ka tā pieņēmusi Latvijas iestāšanās “ceļa karti”.

Premjers šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” apstiprināja, ka vakar viņam bijusi telefonsaruna ar padomes priekšsēdētāju, kas apsveicis viņu ar šādu padomes lēmumu.

Dombrovskis sacīja, ka decembrī Latvijā ieradīsies OECD tehniskā misijā, kuras laikā tiks sagatavots iestāšanās memorands.

Savukārt ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) aģentūrai LETA norādīja, ka ar iestāšanās sarunu “ceļa kartes” apstiprināšanu formāli tiek sākts Latvijas iestāšanās process OECD, kas ietvers aktīvu darbu 21 OECD komitejā. Iestāšanās procesā īpaša nozīme būs ciešai un koordinētai sadarbībai starp nozaru ministrijām, valdību un parlamentu.

Ministrs uzsvēra, ka dalība OECD nodrošinās Latvijas valdību ar iespējami labāko analīzi, pētījumiem, rekomendācijām un risinājumiem gandrīz ikvienā ekonomiskās politikas jomā. “Mēs varam mācīties no savas pieredzes un kļūdām, vai arī balstīt savus ekonomiskās politikas lēmumus uz starptautiski salīdzināmiem pierādījumiem un citu valstu veiksmes stāstiem konkrētās jomās”, sacīja Rinkēvičs.

Nākamais iestāšanās procesa solis ir pozīciju gatavošana Latvijas sākotnējam memorandam, kurā tiks aprakstīts Latvijas viedoklis visās juridiskajās un politiskajās saistībās, kas izriet no katra OECD instrumenta.

Jau ziņots, ka šī “ceļa karte” iezīmēs pievienošanās plānu, nosacījumus, komitejas un instrumentus Latvijas virzībā uz OECD. Attiecīgi iestāšanās procesā Latvijai būs jāsagatavo sākotnējais iestāšanās memorands.

Bez tam iestāšanās procesā OECD gatavos padziļinātu Latvijas ekonomikas izvērtējumu, pie kura aktīvs darbs tiks sākts 2014.gadā.

Latviju jau apmeklēja OECD juridiskā dienesta vadītājs Nikola Bonuči, kurš bija sācis padziļinātas diskusijas par Latvijas pievienošanās procesu OECD, tādējādi uzsverot nepieciešamību Latvijai turpināt aktīvi piedalīties OECD komiteju darbā, tādējādi apliecinot savu gatavību pilnvērtīgai pārstāvībai OECD.

 

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+