×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2016
Drukāt

OECD Padomei sniedz pozitīvu atzinumu par Latviju (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Kukuļošanas apkarošanas starptautiskajos biznesa darījumos darba grupa (Pretkukuļošanas darba grupa) ir sniegusi OECD Padomei pozitīvu vērtējumu par Latvijas gatavību pievienoties OECD, informēja tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL-TB/LNNK) preses sekretārs Andris Vitenburgs.

Rasnačs uzsver, ka OECD Pretkukuļošanas darba grupas pozitīvais novērtējums apliecina Latvijas gatavību atbilstoši OECD atzītiem standartiem efektīvi cīnīties pret kukuļošanas un naudas atmazgāšanas noziegumiem.

Tieslietu ministrija skaidroja, ka pozitīvais atzinums balstās uz Pretkukuļošanas darba grupas veikto novērtējumu par Latvijai izteikto prioritāro rekomendāciju izpildes progresu.

Jautājums par Latvijas paveikto pretkukuļošanas jomā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanā tika izskatīts Pretkukuļošanas darba grupas 17.marta plenārsēdē, uzklausot tieslietu ministra vadītās Latvijas delegācijas ziņojumu. Minētās sanāksmes laikā OECD Pretkukuļošanas darba grupas dalībvalstis tika informētas par Latvijas paveikto, izpildot prioritārās rekomendācijas, kas tika īsā un saspringtā laika termiņā kvalitatīvi izpildītas.

Uzrunājot OECD Pretkukuļošanas darba grupu, tieslietu ministrs pauda pārliecību, ka “Latvija ir godam izpildījusi savu mājas darbu, uzlabojusi tiesisko ietvaru kukuļošanas apkarošanas jomā un apliecinājusi savu apņemšanos turpināt efektīvu cīņu pret korupciju, tai skaitā ārvalstu kukuļošanu un naudas atmazgāšanu”.

Pēc pozitīvā Pretkukuļošanas darba grupas lēmuma Latvijai ministrijas vadībā jāturpina darbs pie pārējo 2.fāzes rekomendāciju savlaicīgas izpildes.

Saskaņā ar 2015.gada 14.oktobrī apstiprināto Latvijas 2.fāzes novērtējuma ziņojumu Latvijai šī gada oktobra plenārsēdes laikā ir jāsniedz ziņojums par atsevišķu rekomendāciju izpildi, tajā skaitā par trauksmes cēlēju aizsardzības tiesiskā ietvara izstrādi un Latvijas pretkorupcijas iestādes – Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja – spējām izmeklēt ārvalstu amatpersonu kukuļošanas lietas. Savukārt 2017.gada oktobrī Pretkukuļošanas darba grupas plenārsēdes laikā Latvijai būs jāsniedz ziņojums par visu 42 Latvijai izteikto 2.fāzes rekomendāciju izpildi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tiešām arikgadējo īpašumu VĒRTĒŠANU uninventarizāciju kā PSRS laikos mūs uzņems?

Draugiem Facebook Twitter Google+