×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. novembris, 2012
Drukāt

OECD: Piecdesmit gadu laikā Igaunija būs bagātāka nekā Francija

Foto - AFPFoto - AFP

Nākamo 50 gadu laikā Igaunija ekonomiskajā attīstībā apsteigs Franciju, Itāliju un Spāniju un 2060. gadā būs gandrīz vienā līmenī ar Somiju un Austriju, atsaucoties uz Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) pētījumu, ziņo laikraksts “Postimees”.

OECD pētījumā “Raugoties uz 2060. gadu: Ilgtermiņa globālās izaugsmes perspektīvas” prognozēts, ka Igaunijas vidējā ekonomiskā izaugsme nākamajos 50 gados būs 2,6 procenti gadā, kas ir augstākais radītājs no visām OECD dalībvalstīm. No tā savukārt izriet, ka 50 gadu laikā Igaunijā mēnešalga sasniegs 4000 līdz 5000 eiro (2800 līdz 3500 latus), un OECD dalībvalstu vidū Igauniju apsteigs tikai Norvēģija, Nīderlande, Zviedrija, Dānija, Beļģija, Somija, Vācija, Britānija, Austrija, Čehija un Īrija.

OECD pētījumā aplēsts, ka 2060. gadā Igaunijā iekšzemes kopprodukts (IKP) būs 66 tūkstoši dolāru (35 970 lati) uz vienu iedzīvotāju. Tomēr Igaunijas centrālās bankas “Eesti Pank” vadītājs Ardo Hansons, komentējot OECD pētījumu, norādījis, ka nevēlas fantazēt sabiedriskajā telpā. Arī bankas “Swedbank” bijusī vecākā ekonomiste Marisa Lauri atzinusi, ka šādas ilgtermiņa prognozes ir balstītas zināšanās par pagātni un tagadni un gaidāmās izmaiņas politiskajā vidē un tehnoloģijās nav iespējams paredzēt. Viena no pētījumu autorēm “Postimees” skaidroja, ka OECD pētījums balstīts uz tā dēvēto nosacījuma konverģences modeli, kas nozīmē, ka nabadzīgākie reģioni, cenšoties panākt turīgākos, aug straujāk, bet, jo bagātāki tie kļūts, jo lēnāki paliek izaugsmes tempi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+