Pasaulē
Eiropa

Ofenbahā Vācijā dibinās eiroskeptiķu partijas AfD ebreju grupu0

Foto: LETA/AP

7.oktobrī Ofenbahā iecerēta pret imigrāciju noskaņotās eiroskeptiķu partijas “Alternatīva Vācijai” (AfD) ebreju grupas dibināšana.

Paziņojums par JAfD (Ebreji AfD) dibināšanu izsaukusi jau ietekmīgu ebreju kopienas pārstāvju un citu partiju politiķu kritiku.

“AfD ir un paliek partija, kurā antisemīti jūtas vairāk nekā komfortabli,” sarunā ar laikrakstu “Bild” norādījusi bijusī Vācijas Centrālās ebreju padomes priekšsēdētāja Šarlote Knobloha.

Viņa piebildusi, ka tas, kā ebreji var attaisnot savu dalību šādā partijā, ir “mulsinoši”.

“AfD pēdējo gadu laikā nekad nav nepārprotami norobežojusies no antisemītisma,” savukārt norādījis liberālās Brīvo demokrātu partijas (FDP) līderis Kristiāns Linders, piebilstot, ka šādas grupas dibināšana esot vienīgi vīģes laba, ar kuru AfD mēģina piesegties.

Viņš arī aicinājis ebrejus neuzķerties uz šī trika.

JAfD dibināšanas sanāksmē varētu piedalīties aptuveni 20 iniciatīvas grupas locekļu, kurus plāno uzrunāt arī partijas kristiešu grupas vadītājs Joahims Kūss, kurš norādījis, ka šķietami mazais “biedru dibinātāju” skaits var būt mānīgs.

“Nav svarīgi, cik cilvēku ieradīsies,” sarunā ar sabiedrisko raidorganizāciju “Deutsche Welle” atzina Kūss. “Kristiešu grupā bijām aptuveni 20, taču tagad mūsu ir desmit reizes vairāk. Tie ir ļaudis, kuriem ir drosme to sākt, un viņi saņem visai lielu atbalstu. Mēs viņus atbalstām un apsveicam, ka viņi to organizē.”

Komentējot Knoblohas un citu ebreju līderu izteikumus, Kūss atzinis, ka tie viņu “šokējuši”.

Saistītie raksti

“AfD nav antisemītiska partija. Mēs neciešam antisemītismu partijā. Ja tas parādās, ja mēs to pamanāt, tad šie cilvēki tiek izsviesti,” uzsvēra Kūss.

Savukārt JAfD paziņojumā, ko saņēmusi DW, uzsvērts, ka “AfD vēlme padarīt Vāciju atkal par pašapzinīgu valsti nav pretrunā ar ebreju interesēm”.

LA.lv