Latvijā
Kriminālziņas

Britu kareivja uzbrukums latvietim: cietušais šokā par britu medija interpretāciju; atklāj notikušā detaļas 16

Kadrs no video

Plašsaziņas līdzekļos plaši izskanējis otrdien, 1. novembrī, notikušais britu karavīra uzbrukums 22 gadus vecajam Akselam Aizkalnam, kurš šobrīd atrodas slimnīcā ar lauztu degunu un smadzeņu satricinājumu. Valsts policija (VP) to dēvēja par “maznozīmīgiem miesas bojājumiem”. Savukārt britu prese šajā uzbrukumā saskatīja Krievijas pasūtījumu. Šodien beidzot skaidrību vieš gan kautiņā cietušais latvietis, gan arī Aizsardzības ministrija, kas apstiprina – kautiņa izraisītājs bija brits, kura rīcība nepaliks bez sekām, vēstīja TV3 Ziņas.

AM rīcībā ir video pierādījumi, kas apliecina, ka notikušais bijis sadzīvisks konflikts, raidījumam pavēstīja AM pārstāvis Kaspars Galkins. Viņš norādīja, ka šo incidentu izmeklēs arī Lielbritānijas armija un, ja tiks konstatēta karavīra vaina, tas nepaliks bez sekām pašai militārpersonai.

Cietušais vīrietis raidījumam skaidroja, ka, gaidot rindā ātrās ēdināšanas restorānā “McDonald`s”, viens no klātesošajiem britiem sagrābis viņu aiz kaklasaites un sācis runāt. Neapmierināts ar Aksela aicinājumu likt viņu mierā, brits viņam iesitis pa seju.

Latvijas iedzīvotājam veikta lauztā deguna operācija, un viņš guvis arī smadzeņu satricinājumu. Puisis cer no brita piedzīt kompensāciju par operācijas izdevumiem un uzturēšanos slimnīcā.

Saistītie raksti

Tomēr puisis pārdzīvo ne tikai par miesas bojājumiem, bet arī par to, kā britu medijs “The Telegraph” interpretēja notikušo – paziņojot, ka kautiņš bijis Krievijas izplānota provokācija pret britu karavīriem, kuru organizējis Aksels.

“Varbūt viņiem tāds plāns jau no paša sākuma ir bijis? Ja nu gadījumā kaut kas tāds notiek, tad uzreiz ir sagatavots raksts un visi mediji pavelkas uz to? Pēkšķi es esmu krieviski runājošs provokators. Man ir šoks,” raidījumam sacīja cietušais puisis.

Vairāk pievienotajā video:

LA.lv