×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. jūlijs, 2013
Drukāt

Oficiālā versija par pils ugunsgrēku vēl jāgaida


Foto-LETAFoto-LETA

Valsts policija (VP) otrdien, 23.jūlijā, bija sasaukusi preses konferenci, lai informētu, ka tuvākajā laikā nav gaidāmi kompleksās ekspertīzes atzinumi kriminālprocesā par Rīgas pils ugunsgrēku.


 

VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins paskaidroja, ka kriminālprocesā un ugunsgrēka iemesla skaidrošanā ir jāiegulda liels darbs – jāveic ekspertīzes un jānopratina daudzi liecinieki, kā arī jāveic citas izmeklēšanas darbības. Lai gan ar savām hipotēzēm par ugunsgrēka iemesliem nākuši klajā būvnieku pārstāvētie eksperti, Grišins norādīja, ka izmeklēšanas ietekmēšana netiks pieļauta.

Apdrošināšanas AS “BTA Insurance Company” SE (“BTA”) ir piesaistījusi starptautiski sertificētu un neatkarīgu ugunsgrēku izmeklēšanas ekspertu Robertu Edvardsu no Lielbritānijas, lai pēc iespējas operatīvāk noskaidrotu Rīgas pils ugunsgrēka cēloņus. To pašu darījuši pils remontētāji – pilnsabiedrība “SBRE”. Viņi uzaicinājuši Apvienotās Karalistes ugunsgrēku izmeklētāju apvienības prezidentu un Starptautiskās ļaunprātīgās dedzināšanas izmeklētāju apvienības pirmo viceprezidentu Pīteru Mansi (attēlā).

Mansi izvirzījis vairākas hipotēzes par iespējamo ugunsgrēka cēloni, un, pēc eksperta rīcībā esošās informācijas, ir atmestas hipotēzes, kas saistītas ar darbu veicējiem. “BTA” pieaicinātajam ekspertam tiekot liegta iespēja saņemt jebkādu informāciju no Valsts policijas, tostarp netiek sniegtas atbildes uz eksperta rakstiski uzdotajiem jautājumiem. Edvardss paziņojumā medijiem norādījis, ka jau 11 gadus izmeklē dažādus ugunsgrēkus dažādās pasaules vietās pēc vienotas shēmas.

“BTA” patlaban gatava avansā izmaksāt 44 500 latu Rīgas pils rekonstrukcijas darbu veicējiem pilnsabiedrībai “SBRE”, jo ir iestājies apdrošināšanas gadījums un nodarīti zaudējumi par celtniecības darbiem un materiāliem. “BTA” apdrošinājusi arī “SBRE” civiltiesisko atbildību. Materiālās vērtības apdrošinājuma summa ir 21,9, bet civiltiesiskās atbildības maksimālā apdrošinājuma summa – 2,7 miljoni latu.

“Baltijas apdrošināšanas nams” (“BAN”), ar kuru apdrošināšanas līgumu bija noslēdzis Rīgas pils apsaimniekotājs “Valsts nekustamie īpašumi” (“VNĪ”), izsaka šaubas, vai Rīgas pils ugunsgrēka seku likvidēšana atbilst noslēgtā līguma nosacījumiem, tāpēc avansu neizmaksās. “BAN” pili bija apdrošinājuši kopumā par 5,4 miljoniem latu, ietverot risku pret uguns, ūdens un citiem nelaimes gadījumiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+