×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Valsts prezidents Andris Bērziņš vakar ieradās divu dienu oficiālā vizītē Austrijā

Foto no Valsts prezidenta kancelejas arhīvaFoto no Valsts prezidenta kancelejas arhīva

Valsts prezidents Andris Bērziņš (no kreisās) sarokojas ar Austrijas prezidentu Heincu Fišeru oficiālās sagaidīšanas ceremonijā.

Vizītes pirmajā dienā Bērziņš tikās ar Austrijas prezidentu Heincu Fišeru, kā arī ar Austrijas federālo kancleru Verneru Fejmanu un Vīnes pilsētas mēru Mihaelu Heuplu. H. Fišeram par nopelniem Latvijas valsts labā tika pasniegts Triju Zvaigžņu ordenis. Abu valstu prezidenti vakar uzrunāja Latvijas un Austrijas biznesa forumu, bet Bērziņš tikās arī ar Austrijas latviešu kopienu. Šodien prezidentam paredzēts Austrijas dzelzceļa uzņēmuma “ÖBB” apmeklējums un tikšanās ar Austrijas dzelzceļa valdes priekšsēdētāju Kristianu Kernu. Vizītes noslēgumā Bērziņš piedalīsies darba pusdienās ar Austrijas ārpolitikas un Apvienoto Nāciju biedrības prezidentu, Austrijas Tautas partijas biedru Volfgangu Šuselu.

Kopā ar prezidentu uz Austriju devušies arī 33 uzņēmēji. Biznesa delegācijas sastāvā ir 25 Latvijas lielākie uzņēmumi, pārstāvot elektronikas un informācijas un komunikāciju tehnoloģiju, kokapstrādes, transporta un loģistikas, pārtikas un dzērienu, izglītības, finanšu, dizaina un tekstilrūpniecības, projektēšanas, metālapstrādes, mašīnbūves, tūrisma un citas jomas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+