×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
1. februāris, 2016
Drukāt

Oficiāli apstiprina, ka Lemberga dēls apsūdzēts naudas atmazgāšanā (9)

LETALETA

Pievienots Māra Gaiļa komentārs

Prokuratūra apstiprina, ka pagājušā gada oktobrī pieņemts lēmums par Anrija Lemberga saukšanu pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma panta par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā, apliecināja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Detalizētākus komentārus prokuratūra šobrīd nesniedz, līdz ar to nav zināms, vai lietā ir vēl kāds apsūdzētais. Šobrīd lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļā.

Ventspils mēra Aivara Lemberga dēls komentārus iepriekš nevēlējās sniegt.

Portāls “skaties.lv” pagājušajā nedēļā ziņoja, ka nelikumīgi iegūtā nauda esot ieguldīta Māra Gaiļa dzīvojamo māju projektā Ķīpsalā. Apsūdzība Anrijam Lembergam izvirzīta 2015.gada oktobrī par to, ka viņš slēpjot Aivara Lemberga “kukuļa izspiešanas rezultātā noziedzīgi iegūto līdzekļu izcelsmi un ieguldījis tos nekustamo īpašumu būvniecībā Ķīpsalā, izmantojot SIA “Māris Gailis””.

Kā uzskatot prokuratūra, naudu Aivars Lembergs esot ieguvis, izspiežot kukuļus divos uzņēmumos – SIA “Puses” un “Ventk Company Limited”. Pirmajai piederēja daļas uzņēmumā “Latvijas Naftas tranzīts”, bet otrajai uzņēmumā “Ventamonjaks”. Kopumā ar Gaiļa starpniecību Lembergs esot legalizējis aptuveni miljonu eiro, ieguldot naudu divos uzņēmumos, kas īstenojuši “Ģipša fabrikas” rekonstrukciju.

Gailis sacīja, ka pieļāvumi par to, ka Anrijs Lembergs nelikumīgi iegūto naudu ieguldījis dzīvojamo māju projektā Ķīpsalā esot “100% muļķības”. “Tie ir izdomājumi un pīle, jo gan SIA “Māris Gailis”, gan vēlāk AS “Māris Gailis” es biju vienīgais īpašnieks un naudu māju būvniecībai ņēmu bankās, bet rindu māju būvniecībai – daļēji no bankām un daļēji par to maksāja topošo māju īpašnieki,” sacīja Gailis.

Viņš piebilda, ka pirms 15-18 gadiem bija izveidojis sadarbību ar Austrijas kompāniju “PMT Realkanzlei Immobilien GmbH”, nodibinot Latvijā kopuzņēmumu, kurā Gailim piederēja 10%, bet austriešiem 90%. “Šī firma nodarbojās ar zemes uzpirkšanu Ķīpsalā, savas daļas pārdevu pirms kādiem 10 gadiem. Ja Anrijam Lembergam bija kāda nauda šajā Austrijas kompānijā, tad par to gan neko nezinu,” skaidroja Gailis.

Anrijs Lembergs ir viens no apsūdzētajiem tā dēvētajā Lemberga krimināllietā, kur uz apsūdzēto sola sēdies arī Ventspils mērs un Ventspils tranzītbiznesa menedžeris Ansis Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, kurus prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Gaiļa paziņojums, ka Lembergs juniors tēva nelikumīgi iegūto naudu esot ieguldījis dzīvojamo māju būvniecībā “Ķīpsalā” esot “100% muļķības” jau vien liecina par to, ka Gailis daudz labāk pārzina Lemberga kabatu, nekā pats Lembergs! Acīmredzot viņš ir strādājis ar iezīmētām naudas zīmēm, vai arī viņam piemīt gaišreģa spējas. Vienīgi žēl, ka Lembergs seniors šajā “shēmošanā” iesaistījis arī savu dēlu, kuram
    visa dzīve vēl priekšā. Laikam jau naudas vara šajā ģimenē ir daudz svarīgāka par ģimenes vērtībām un morāli.

  2. kad tad beidzot šie sēdēs zonā? sen jau bija laiks

  3. Ja lembji gazisies, tad ar lielu blikski, ..

  4. Tā ir pīle ko stāsta bet ko dara paši sai aimas līderi . Top ziņas visi blēži sēž savos krēslos atmazgā savu naudu . Visur valda biokrāti . Kāds kaut ko rok blefo smaida paši iekrīt bedrē . Tiesneši tādi paši kas nepilda savus pienākumus savos augstumos neatkarīgi no likuma . Kam tad jārokas pa ezeru lai papeldētos . Albotiņa kautko veido klusē Pēc skata redzams Š.k.ele no kā dabūja naudu . Nosauktu visus pēc kārtas vis celtos augšā . Jaukties tiesātos tas nav uz labo pusi .Valsts ar.i ar likumdošanu krāpj tiešām . Tos nesoda Naudu maksā valstij pretīm figu .

  5. Nu un tālak.

  6. čigāns samāca kā apkrāpt lai nekas nav jādara puišeli

  7. Ābols no ābeles tālu nekrīt….. tēvs un dēls…..

  8. Policijāi derētu pārbaudīt vai draudu vēstules arhitehtei Gailei nav rakstītas ar kādu no Gaiļiem piederoša datora, lai iežēlinātu tiesu.

Draugiem Facebook Twitter Google+