Sports

Oficiāli apstiprināta peldētāju Kalniņa un Ribakovas dalība Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs0


Uvis Kalniņš
Uvis Kalniņš
Foto – LETA

Latvijas Peldēšanas federācija (LPF) saņēmusi oficiālu apstiprinājumu no Starptautiskās Ūdens sporta veidu federācijas (FINA) par Latvijas sportistu Uvja Kalniņa un Aļonas Ribakovas dalību vasaras olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro, vēsta LPF.

Valmierietis Kalniņš savās otrajās olimpiskajās spēlēs startēs 200 metru kompleksajā peldējumā – distancē, kurā pērn aizvadītajā pasaules čempionātā viņam izdevās izcīnīt 17.vietu, finišējot pēc divām minūtēm un 0,39 sekundēm. Tolaik Kalniņam pietrūka vien 0,11 sekundes līdz A normatīvam, tomēr, tā kā šo normatīvu neizpildīja neviens Latvijas sportists, tas bija pietiekami, lai kvalificētos Olimpiādei.

Atbilstoši FINA noteiktajiem olimpisko spēļu dalībnieku atlases kritērijiem kā otra sportiste olimpiskajās spēlēs varēs startēt Ribakova, kurai piešķirta solidaritātes jeb “Universality” vieta. Lai pretendētu uz īpašo ielūgumu, sportistiem bija jāstartē pagājušā gada pasaules čempionātā. Savās pirmajās olimpiskajās spēlēs Ribakova startēs 200 metru brasa peldējumā.

Olimpiskā atlase peldēšanā noslēdzās pagājušajā svētdienā, un B kvalifikācijas normatīvus bija izpildījuši Kalniņš, Nikolajs Maskaļenko, Arturs Pesockis,
Daniils Bobrovs, Ģirts Feldbergs, Ribakova, Kristīna Šteina un Gabriela Ņikitina.

Savukārt A kvalifikācijas normatīvi ir ļoti augsti – tos nosaka identiskus iepriekšējo olimpisko spēļu 16.vietas ieguvējam katrā disciplīnā.

Pirms četriem gadiem Londonas Olimpiādē Kalniņš 18 gadu vecumā ieguva 30.vietu 100 metru brīvā stila distancē, bet pašlaik viņš pārkvalificējies uz 200 metru komplekso distanci, kurā pērn ar jaunu Latvijas rekordu izcīnīja 17.vietu pasaules čempionātā, turklāt tikai par 11 sekundes simtdaļām atpalika no olimpiskā A kvalifikācijas normatīva.

Savukārt Ribakova pirms četriem gadiem izpildīja olimpiskā ielūguma normatīvu (OST), tomēr Olimpiādē piedalījās Kalniņš un Ņikitina.

Pēc Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sniegtās informācijas, patlaban Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm no Latvijas oficiāli kvalificējušies arī 16 vieglatlēti, tomēr mājās būs jāpaliek vienai no četrām maratona skrējējām, kas to paveikusi.

Kvalifikācijas normatīvus ir izpildījuši Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele, Anita Kažemāka, Ariana Hilborna un
Valērijs Žolnerovičs maratonā, Laura Ikauniece-Admidiņa septiņcīņā, Rolands Štrobinders, Zigismunds Sirmais, Sinta Ozoliņa, Madara Palameika un Līna Mūze šķēpmešanā, Pauls Pujāts un Mareks Ārents kārtslēkšanā, kā arī Arnis Rumbenieks ar Agnese Pastare soļošanā.

Tāpat šonedēļ Eiropas čempionātā traumu guva Mūze, kura, visticamāk, nevarēs startēt Olimpiādē. Vieglatlētiem iespēja pildīt olimpiskos normatīvus ir līdz svētdienai.

Tiesības startēt Olimpiādē ir nodrošinājuši cīkstone Anastasija Grigorjeva un smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, džudisti Jevgēņijs Borodavko un Artūrs Ņikiforenko, tenisiste Aļona Ostapenko, pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, svarcēlāji Artūrs Plēsnieks un Rebeka Koha. BMX riteņbraukšanā Olimpiādē Latviju pārstāvēs divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs un viņa komandas biedrs Edžus Treimanis, bet burāšanā ielūgumu dalībai Olimpiādē saņēmusi Ketija Birzule.
Tāpat Latvijai ir divas ceļazīmes šosejas riteņbraukšanā, no kurām vienai pēc UCI ranga būtu jāpienākas Aleksejam Saramotinam, tomēr Latvijas Riteņbraukšanas federācija pagaidām vēl neapstiprina, vai viņš tiešām pie tās tiks.
Pirmdien olimpiskajā kvalifikācijā cīņu par ceļazīmi sāka arī Latvijas vīriešu basketbola izlase.
Savukārt Latvijas pilsonību pieņēmušais ukraiņu sportists Ruslans Ruslans Nakoņečnijs uz Riodežaneiro dosies kā modernās pieccīņas sacensību pirmais rezervists.
Tāpat latvieši startēs arī citu valstu nacionālajās izlasēs – nesen ceļazīmi akadēmiskajā airēšanā uz Olimpiādi izcīnīja Īriju pārstāvošā Sanita Pušpure, bet jau pērn smaiļošanā 200 metru distancē pie tādas tika Turcijas pilsonību pieņēmusī latviete Lāsma Liepa, kura pagājušajā mēnesī izcīnīja Eiropas čempionāta zelta medaļu. Tāpat ļoti labas izredzes pārstāvēt Norvēģiju olimpiskajās spēlēs ir latviešu šosejas riteņbraucējai Vitai Heinei, kura nesen izcīnīja divas zelta medaļas šīs valsts čempionātā.
Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam.

LA.lv
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Gorkšs – visu laiku sliktākais sporta organizācijas vadītājs?
21 stundas
LE
LETA
Sports
Ķiksis joprojām superformā un kļūst par pasaules čempionu
22 stundas
LE
LETA
Sports
Girgensona “Sabres” ar uzvaru atkal kļūst par NHL līderiem
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Liela zivs mazā dīķī! Saruna ar Latvijas restorānu karali Mārtiņu Rītiņu
Intervija 51 minūtes
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Sicīlijas gepards un Latvija. Sāk demonstrēt Tomazi di Lampedūzas un Stāmerienas baroneses fon Volfas mīlas stāstu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Pēcpusdienā gaiss iesils līdz +17 grādiem, dažviet līs
16 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Bērnu pusdienas Rēzeknē par pusotru miljonu eiro
7 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Asociācija: Kas īsti notiek ar e-cigaretēm? Šokējošie meli no ASV un patiesība par situāciju Latvijā
1 stunda