Uncategorized

Oficiāli atļauj mājputnus laist ārā no kūts1

Valdība šodien akceptēja grozījumus biodrošības pasākumos dzīvnieku turēšanas vietām, kas pārceļ mājputnu turēšanas ierobežojuma periodu no iepriekš noteiktā 31.maija uz šodienu – 3.maiju.

Zemkopības ministrija pārskatīt aizlieguma termiņu nolēma pēc konsultācijām ar Latvijas Ornitologu biedrību un Pārtikas un veterināro dienestu un pēc aktuālās situācijas apzināšanas Eiropā.

Grozījumi līdztekus arī noteic, ka mājputnu īpašniekiem – kuri mājputnus tur olu vai gaļas iegūšanai savām vajadzībām vai tur mājputnus olu iegūšanai, turpmāk nevajadzēs izstrādāt biodrošības pasākumu plānu, jo šādu mājsaimniecību darbība nerada lielu risku infekcijas slimību izplatībai. Tomēr īpašniekiem būs jāievēro noteikumos reglamentētās biodrošības prasības.

Noteikumos precizēta prasība īpašniekiem nodrošināt, lai nepiederošas personas neiekļūst mājputnu turēšanas vietā.

Grozījumi noteikumos par biodrošības pasākumu kopumu dzīvnieku turēšanas vietām stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Portāls la.lv jau pagājušajā nedēļā vēstīja par Pārtikas un veterinārā dienesta ieceri mēnesi agrāk nekā noteikts atcelt aizliegumu turēt vistas ārpus kūts, jo Latvijā nav konstatēti bīstamās putnu gripas gadījumi, savukārt ūdens putni, kas ir galvenie sērgas pārnēsātāji jau ir atlidojuši un ligzdo.

Jau ziņots, ka saistībā ar putnu gripas draudiem laikā no šā gada 1.marta līdz 31.maijam tika noteikts aizliegums turēt mājputnus brīvā dabā, kā arī tirgoties ar dzīviem putniem gadatirgos un citās tirdzniecības izbraukuma vietās.

LA.lv