×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Oficiālie rezultāti: referendumā noraida Skotijas neatkarību (papildināts plkst.09:26) (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Pro-union supporters react as Scottish independence referendum results come in at a Better Together event in Glasgow on September 19, 2014. The question for voters at Scotland's more than 5,000 polling stations is "Should Scotland be an independent country?" and they are asked to mark either "Yes" or "No". The result is expected in the early hours of Friday. AFP PHOTO/ANDY BUCHANAN

Ceturtdien notikušajā referendumā skoti noraidījuši atdalīšanos no Lielbritānijas, liecina oficiālie rezultāti.

Balsu skaitīšana pabeigta 31 no 32 balsu skaitīšanas apgabaliem.

Par palikšanu Lielbritānijas sastāvā nobalsojuši 1 914 187 vēlētāju jeb 55,42%. Par Skotijas neatkarību nobalsojuši 1 539 920 vēlētāju jeb 44,58%.

Vēlētājiem ar “Jā” vai “Nē” bija jāatbild uz vienu jautājumu – “Vai Skotijai ir jābūt neatkarīgai valstij?”

Brīdī, kad kļuva skaidrs, ka referendumā uzvarējuši “Nē” nometnes pārstāvji, gan skotu Nacionālās partijas (SNP) līderis Alekss Salmonds, gan britu politiķi, kuri piedalījās balsošanas rezultātu vērošanā raidorganizācijas BBC Pirmajā Skotijas kanālā, norādīja, ka neatkarīgi no tā, kā skoti ir balsojuši – par vai pret neatkarību- viņi ir balsojuši par pārmaiņām.

Skotijas pirmais ministrs atzina savas partijas sakāvi kampaņā par Skotijas neatkarību, bet uzsvēra, ka 1,6 miljonu cilvēku par neatkarību nodotās balsis ir būtisks rezultāts, raugoties Skotijas nākotnē.

“Skotijas valdības vārdā es akceptēju rezultātus un solu konstruktīvi sadarboties” ar Londonu tālākajā procesā, paziņoja Salmonds.
Balsošana norisinājās 2608 vēlēšanu iecirkņos visas Skotijas teritorijā.

Balsošanā varēja piedalīties visas personas, kuras sasniegušas 16 gadu vecumu un kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Skotijā.
Oficiālie rezultāti liecina, ka referendumā piedalījies rekordliels skaits vēlētāju – 84,48%.

Eksperti norāda, ka Skotijas referendumam ir tālejošākas sekas un ka neapmierinātība valda arī Anglijas vēlētājos, un ka arī viņu prasības nāksies uzklausīt.

Lielais skaits skotu, kas balsoja par neatkarību, atspoguļo vispārējo britu vilšanos politiskajā elitē, atzīst analītiķi. Vienlaikus eksperti norāda, ka Londonas solījumus jau tūlīt pēc referenduma ķerties pie Skotijas reģionālā parlamenta pilnvaru paplašināšanas, būs grūti pildīt.

Lai gan visas lielākās britu partijas bija vienotas aicinājumos skotiem nebalsot par 307 gadus ilgās ūnijas saraušanu, to starpā nebūt nevalda vienprātība, kādai būtu jāizskatās „Jaunajai Britānijai”. Tas liek šaubīties, vai Londona patiešām spēs saskaņā ar „grafiku” jau līdz nākamā gada janvārim Vestminsterā iesniegt tā dēvēto Skotijas Aktu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Putina Krievija un viņa pakļautie pielūdzēji, kā Ušakovs un ‘Saskaņa’ uc., kas grib vienoties ar Krieviju, slavē Putinu un ilgojās pēc diktatoriskas valdības nevar iedomāties šādu demokrātisku pasākumu kur Apvienotā Karāliste ļauj Skotijas pilsoņiem brīvi izvēlēties savu dzīves virzienu.

    Iegaumēsim ka Krievija ir stipri korumpēta un atpalikuse valsts, kas tikai prot iedzīvotājus apspiest ar varu, un viņu vairums vienkārši nesaprot ko nozīmē brīvība. Cauri vēsturei, Krievija vienmēr meklē kā Latviju apspiest un pakļaut savai varai. Tur Latvijai nav ko meklēt un jo tālāk un vairāk nost jo brīvāki un sekmīgāki mēs būsim. Latvijai ir nozīmīgāki, godīgāki un vērtīgāki kaimiņi ap Baltijas jūru, ES sastāvā un citur pasaulē ar ko sabiedroties.

  2. Freedoooooooooooooooom…..no thanks!

Draugiem Facebook Twitter Google+