×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
14. augusts, 2017
Drukāt

Ainars Mielavs: Melleņu audzēšanu un darbu ar ierakstiem varu savienot (9)

Mūziķis Ainars Mielavs. Foto - LETAMūziķis Ainars Mielavs. Foto - LETA

“Labāk, lai mūsu mazliet pietrūkst, nekā ir par daudz,” teic mūziķis AINARS MIELAVS pirms neparastās apvienības “Mielavs un taurētāji” koncertturnejas noslēguma koncerta, kas rītvakar notiks Latgales vēstniecībā “Gors”. Šobrīd mūziķis apsaimnieko viņa divus hektārus plašo krūmmelleņu plantāciju, un vasaras nogalē ir darba pilnas rokas. Ogu audzēšana neesot mākslinieka untums vai vaļasprieks, bet nopietns darbs, kas prasa visas ģimenes iesaistīšanos – pie ogu lasīšanas ķeroties arī pats dziedātājs. Izmēros lielās mellenes nedrīkst plūkt ar tehnikas palīdzību, tas jādara ar rokām. Pēc Mielavu audzētajām ogām izveidojusies rinda, un pieprasījums šobrīd lielāks par piedāvājumu. Ražas laiks arī mūzikā – šobrīd jau pabeigts darbs Latvijas Radio studijā, pēc koncertu sērijas skaņu ierakstā pārvēršot pērn dibinātās apvienības “Mielavs un taurētāji” skaņdarbus. Nav grūti paredzēt, ka rudenī unikālais albums kļūs par vienu no visvairāk pirktajiem latviešu mūzikas ierakstiem – te teju pūtēju orķestra, paša Ainara Mielava balss un viņa spēlēto mutes harmoniku skaņās dzirdēsim gan “Jauna mēness”, gan “Pārcēlāju”, gan kādu krieviski iedziedātu dziesmu no Borisa Grebenščikova repertuāra – jācer, ka ieraksts nenoslāpēs “dzīvo” koncertu teju pārpasaulīgo “kāzu un bēru” orķestra garšu.

Tikmēr pats mūziķis atzīst, ka šovasar jaunas dziesmas nerodoties, ja nu šad tad ienākot pa jaunam dzejolim, ko pierakstīt un noglabāt nākotnei. Zināms, ka vārdus savām dziesmām Ainars Mielavs allaž rakstījis pats.

Mākslinieka nodarbošanās ir labi zināms paradokss – pat tad, kad ikdienā gadās nomākta oma, uz skatuves, lūst vai plīst, jādzirkstī enerģijai.

A. Mielavs: Tā tas ir – uz skatuves nedrīkst nest savas raizes. Un šoreiz nebūs savādāk. Cerams – izdosies.

Šobrīd ir sajūta, ka esat pieklusis, koncertējat vairāk nekā reti. Kāda šobrīd ir Ainara Mielava ikdiena?

Lauksaimnieciska, jo ir sākusies krūmmelleņu raža. Tiesa, šogad tā ir visai vēla jocīgā pavasara dēļ, tāpēc prognozēju, ka mellenes vāksim vēl arī visu septembri. Un vēl – nu jau gandrīz gadu vadu mūzikas ierakstu veikalu “Upe” Vaļņu ielā. Ierakstu pasūtīšana jāveic katru dienu. Savukārt dziesmu vārdus rak­stīt varu vien pēc sirds aicinājuma, un tas neatskan ik dienu. Reizēm jāgaida gadiem… Ir daži dzejoļi, ko krāju. Varbūt tie kādreiz pārtaps par dziesmām, bet šobrīd neesmu uz šā viļņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Prieks, ka mūsu “nacionāli konservatīvais” laikraksts atradis laiku intervēt okupantu, latviešu slepkavu un deportētāju svētku mūziķi “par mellenēm”.

 2. Žģom Ainar sra Mielav sra 9.maja kak každij god.

 3. sāku viņu cienit arvien vairāk Atbildēt

  lūk kā māksliniekam jādzivo, nav iedvesma dara ko citu, nevis kā mūsu mūziķu pamatmasa -moka publiku ar nebaudāmiem jauniem “sasniegumiem”. te cilveks maizitei palna un koncerte tik lai publika pavisam neaizmirstu.

 4. Domāju, ka dzejniekiem tomēr jāraksta dziesmu vārdi. Tādi tiešām Latvijā ir un viņiem sanāk labi!

 5. >Jurim un tam līdzīgi domājošīem
  Nekad nevajag jaukt mākslu ar politiku

  • to jau vajag atgādināt Aināram,nevis Jurim.Krievu “uzvaras”svētki ir politisks pasākums.Un Latvijā nevienā kalendārā tādu nav.Ir astotais maijs,kad piemin karā kritušos.

 6. Viss jau būtu labi ,gan ogas lasīt, gan muzicēt, bet..,neskatoties uz to visu, piedalīšanās 9. maija Krievijas inspirētās orģijās Pārdaugavā,okupācijas režīma slavināsanas pasākumā,nu nekādi nevar atņemt zīmogu,kurš tiek piešķirts tiem, kuri veicin okupācijas režīma slavināšanu un latviešu tautas moku ceļu noliegšanu. Ja arī saprotam to, ka māksliniekam par to samaksāja, neiztur kritiku teiciens, ka mākslu nedrīkst jaukt ar politiku.Māksla visos režīmos un laikos ir kalpojusi politikai un ir kā savā ziņā karogs, kurš aicina uz zināmām darbīām un atziņām.Pēc bībeles ziņām arī Jūda nodeva Kristu, tikai ,par sudraba grašiem, kuru viņam iedeva par nodevību. Šeit ir līdzība šim stāstam.

  • tev tas tavs pseidopatriotisms dzīvot neļauj, žults smadzenes jau skalo:) kas tu par patriotu, kas tu par latvieti, sūdabrālis , nekas vairāk neesi. est tādiem patriotiem parasti lieku uzreiz lai 10 tautasdziesmas noskaita no galvas, un viņi visi kā viens to nevar izdarit, jo visa tā patriotisma čaula ir bez seguma

Draugiem Facebook Twitter Google+