×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. septembris, 2013
Drukāt

Ogotāji un sēņotāji ignorē aizliegumu un meklē meža veltes Ādažu poligonā

LETALETA

Ogotāji un sēņotāji Ādažu poligonā joprojām ignorē drošības riskus un mēģina pārkāpt lieguma teritorijas robežas, portālu “LA.lv” informēja apsardzes uzņēmumā “Koblenz drošība”, kas kopš šā gada jūlija nodrošina poligona apsardzi.

 

Apsardzes kompānijā norāda, ka kopš šā gada jūlija no poligona teritorijas un dabas lieguma zonas izraidītas vairāk nekā 280 personas. Pārsvarā cilvēki vēlējušies peldēties Lieluikas vai Mazuikas ezeros, kas atrodas dabas lieguma zonā.

Tāpat ievērojams skaits cilvēku, neskatoties uz brīdinājuma zīmēm, pārkāpuši lieguma robežu, lai poligonā ogotu un sēņotu. Tāpat izteikts aizrādījums un no zonas izraidīti 87 autovadītāji, kuri bija novietojuši savus transportlīdzekļus dabas lieguma teritorijā vai arī pa to braukājuši.

Konstatēti arī gadījumi, kad izraktas ceļazīmes, kuras aizliedz iebraukšanu šai zonā. Par šāda veida pārkāpumiem un zīmju pazušanu informēta Ādažu pašvaldības policija. Tā nolauztās ceļazīmes atradusi mežā, noslēptas krūmos, un zīmes uzstādītas iepriekšējā vietā.

“Vēlreiz vēlamies brīdināt un vērst cilvēku uzmanību uz to, ka atrašanās lieguma zonā nav vienkārši administratīvi noteikts ierobežojums, bet pamatota rīcība, lai pasargātu un brīdinātu iedzīvotājus par draudiem drošībai. Sēnes un ogas var lasīt arī blakus esošajās teritorijās, un nav nekāda pamata domāt, ka lieguma teritorijā to ir vairāk. Tādēļ ceram uz cilvēku izpratni un aicinām katru kārtīgi izvērtēt savas rīcības drošumu,” skaidro uzņēmuma pārstāvis Vasīlijs Zjatkovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+