Latvijā
Kriminālziņas

Ogrē aiztur vīrieti par kādas sievietes noduršanu 0


Ilustratīvs foro
Ilustratīvs foro
Foto-Fotolia

Valsts policija Ogrē aizturējusi vīrieti par 70 gadus vecas sievietes noduršanu un uzsākusi par notikušo kriminālprocesu, informēja Valsts Policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska.

Aizturētajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

28.jūnijā pa dienu Valsts policija saņēma zvanu no kāda Ogres iedzīvotāja par to, ka kaimiņu dzīvoklī ir noticis noziegums. Zvanītājs policijai pastāstīja, ka vēlējies apraudzīt kaimiņieni un konstatējis, ka viņas dzīvokļa durvis nav aizslēgtas. Ienācis dzīvoklī, viņš ieraudzījis virtuvē uz krēsla saļimušu bez dzīvības pazīmēm esošu dzīvokļa saimnieci ar asiņojošām brūcēm galvā un kaklā.

Policijai ierodoties notikuma vietā, vīrieša sacītais apstiprinājās. Tobrīd sieviete jau bija mirusi. Notikuma vietā likumsargi izņēma nazi, ar ko, iespējams, izdarīts noziegums.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas nodaļas policisti, kas specializējas slepkavību novēršanā un atklāšanā, sadarbībā ar Ogres iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policistiem, uzsāka šī nozieguma šķetināšanu. Likumsargi guva apstiprinājumu, ka noziegumu, iespējams, izdarījis kāds 1967.gadā dzimis vīrietis, kurš dzīvokļa saimnieci pazinis iepriekš.

Noskaidrojot aizdomās turētā atrašanās vietu, likumsargi šīs pašas dienas vakarā viņu aizturēja. Aizturētais iepriekš nav krimināli sodīts.

Policistu rīcībā esošā informācija liecina, ka noziegums izdarīts turpat sievietes dzīvoklī. Taču tā iemesli un precīzi notikušā apstākļi šobrīd tiek skaidroti izmeklēšanā.

Saistībā ar notikušo sākotnēji uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125. panta trešās daļas – par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

LA.lv