Mobilā versija
+4.2°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
16. marts, 2015
Drukāt

Ogrē atklās 20. gadsimta modei veltītu izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 18. marta līdz 18. aprīlim Ogres Vēstures un mākslas muzejs piedāvā izstādi “Modē Ogrē. 20. gs pirmie septiņdesmit”, LA.lv uzzināja muzejā.

Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktore Iveta Ruskule stāsta, ka izstādē eksponēti apģērbi, apavi un cepures no muzeja kolekcijas. Tērpi, kurus nēsājušas Ogres iedzīvotājas un atpūtnieces dažādās 20.gadsimta desmitgadēs papildināti ar fotogrāfijām un citām laikmeta liecībām.

“Izstāde ļauj ne tikai ieskatīties muzeja kolekcijas vērtībās, bet arī sajust attiecīgā laika garu, izprast apģērba īpašnieces gaumi un temperamentu, kā arī meklēt līdzības ar modes tendencēm, kādas vērojamas attiecīgās desmitgades Latvijas un pasaules modes žurnālu lapās, norāda direktore.

Izstādi papildina trīs atšķirīgu 20. gadsimta desmitgažu un dizaina spoguļi – kā neatņemams palīgs ikvienai sievietei tērpa pielaikošanā. Savukārt tērpu nēsātāju dvēseles pasaules spoguli izstādē mēģinās atklāt dažādu 20. gadsimta dzejnieču rakstīta dzeja.
Izstādes ietvaros notiks arī sieviešu apģērba vēsturei veltīta lekcija, par kuru informācija tiks sniegta atsevišķi.

Pievienot komentāru

"Es ceru, ka esmu koks". Inga Žolude raksta jaunu romānuProzaiķe Inga Žolude (1984) dzimusi Rīgā, ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Latvijas Universitātes Moderno valodu fakultātē.
Draugiem Facebook Twitter Google+