×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. maijs, 2016
Drukāt

Ogrē atklās jaunu mākslas telpu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 14.maijā, ar mākslinieka Pētera Sidara darbu izstādi “Kustība redzamajā telpā” tiks atklāta Ogres mākslas zona, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Ogres mākslas zona ir 150 kvadrātmetru (m2) liela telpa, bijušās garāžas 1988.gadā celtajā Ogres Kultūras centrā. Nams ar vairāk nekā 1300 m2 platību pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas piedzīvo gan rekonstrukciju, gan telpu funkcionalitātes maiņu.

Iztīrītā un sakārtotā telpa ir piemērota mākslas darbu eksponēšanai, un turpmāk vasaras sezonā tajā notiks divas līdz trīs izstādes un citi kultūras notikumi.

“Mani darbi nav domāti vēstījumiem vai manifestācijām, vai filozofēšanai, tie nav domāti pastāstīšanai vai iztulkošanai. Mans dzīves stāvoklis, kuru es pieņemu kā kustību, atbilst manu darbu būtībai. Es mēģinu savos darbos radīt prieku un turpināt manās iecerēs aizsākto rotaļu. Saviem darbiem es vairāk piešķiru eksperimentālu raksturu, kuru vēlos turpināt,” skaidrojis Sidars.

“Sidars tiek saukts par vienu no novatoriskākajiem Eiropas tekstilmāksliniekiem, jaunu tehniku atklājēju, avangarda mākslinieku. Sidars tiešām ir multimākslinieks, kuru spārno nerafinēts radošums. Var formulēt divus no Pētera Sidara daiļrades vaļiem: formu un materiālu. Savos darbos mākslinieks lietojis mālu, šamotu, vilnu, linu, tekstilšķiedru nelikvīda atkritumus, vara stieples, bērnu metāla konstruktoru detaļas, optiskās stikla šķiedras, presētas kūdras podiņus, karsto līmi, laminēšanas tehnoloģiju, plastmasas sakausējumus, dabas materiālus – zaļojošu zāli, jūras sūkļus, augu šķiedras, putnu spalvas, čūsku ādas, vārnu ekskrementus, papīru un plastikātu. Viņš strādājis keramikā, audis gobelēnus, gleznojis, veidojis objektus un instalācijas, digitālās grafikas,” rakstījusi mākslas zinātniece Elita Ansone žurnālā “Pēteris”, kas iznāca Sidara izstādes “Tveramā kustība” atklāšanas dienā, 2016.gada 7.janvārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+