×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. augusts, 2015
Drukāt

Ogrē labiekārtos represēto piemiņas vietu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Par vairāk nekā 55 tūkstošiem eiro Ogrē labiekārtos represēto piemiņas vietu, aģentūra BNS noskaidroja pašvaldībā.

Dome vēsta, ka represēto piemiņas vieta un pats piemineklis ir sliktā stāvoklī, tāpēc ir nepieciešami ievērojami uzlabojumi, lai izveidotu pievilcīgu un pieejamu vidi, sevišķi cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Esošā infrastruktūra ir ne tikai nolietojusies, bet arī nav atbilstoša piemiņas pasākumu organizēšanai, jo laukumiņš pie pieminekļa ir mazs un tajā var pulcēties neliels skaits cilvēku.

Pēc iepirkuma izsludināšanas pašvaldība noslēdza līgumu ar uzņēmumu “Danks”. Līguma summa ir 55 243, 60 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, darbu izpildes termiņš – šā gada 30.oktobris. Paredzēts, ka 50% no kopējām projekta izmaksām segs Ogres novada pašvaldība, bet atlikušos 50% no valsts budžeta programmas.

Līdz šim uzņēmums teritoriju ir norobežojis, ir demontēts piemiņas akmens, nozāģēti satrupējušie un traucējošie koki.

Projekts paredz saglabāt esošo pieminekļa novietojumu un kompozicionālo risinājumu. Laukumu, kur atrodas piemiņas akmens, paredzēts nobruģēt ar betona bruģakmens segumu, izveidojot apļa formu, kam pa perimetru paredzēts novietot solus ar atzveltnēm. Bruģētā laukuma centrs tiks uzsvērts ar stariem, kas, krustojoties centrā, veidos ausekļa simbolu, to paredzēts izgatavot no metāla un iestrādāt segumā. Pavisam paredzēti astoņi dažāda garuma stari.

Pašu pieminekli paredzēts novietot uz pulēta granīta postamenta, kas paredzēts arī ziedu novietošanai. Laukumā pa labi no pieminekļa būs novietots karoga masts, kurā pasākumu laikā un arī ikdienā paredzēts uzvilkt valsts karogu.

Līdz piemineklim iecerēts rekonstruēt esošo celiņu un izveidot jaunas kāpnes. Celiņam gar abām pusēm paredzēts atjaunot esošo krūmu dzīvžogu un papildus uzstādīt apgaismes stabus, kas celiņu uz pieminekli izgaismos arī tumsā. Piemineklis papildus tiks izgaismots ar četriem zemē iebūvētiem prožektoriem.

Papildus esošajam celiņam paredzēts ierīkot otru celiņu, kas būs ērts uzbraukšanai ar ratiņiem cilvēkiem ar invaliditāti vai māmiņām ar bērnu ratiem.

Abi celiņi simbolizēs cilvēku dažādos likteņus – viens taisns, īss, ar šķēršļiem jeb kāpnēm, otrs – līkumains, bet ērts, paredz iecere.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+