×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Palielinās Ogrē plūdu dēļ evakuēto cilvēku skaits (papildināts)

Foto - www.ogresfakti.lvFoto - www.ogresfakti.lv

Ogrē no plūdu skartajām teritorijām evakuēti septiņi cilvēki, tostarp astoņus gadus vecs bērns, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības dienesta (VUGD) Ogres daļas komandieris Artūrs Umulis.

Tāpat kopumā evakuēti trīs suņi.

Glābēji apseko plūdu skartās mājas un piedāvā cilvēkiem evakuēties. Iedzīvotāji, kuri tiek evakuēti, nodoti pašvaldības policijai, kas risina jautājumus saistībā ar to izmitināšanu. Uz vietas strādā mediķi. Evakuācija norisinās izmantojot arī piepūšamās laivas. Umulis pastāstīja, ka applūdušajās teritorijās ūdens dziļums vietām sasniedz 50 centimetrus.

Tāpat VUGD Ogres daļas komandieris informēja, ka glābēji apsekos kopumā trīsdesmit ēkas un tādējādi gaidāms, ka evakuēto cilvēku skaits pieaugs. Umulis arī norādīja, ka cilvēkiem neesot iebildumu pret evakuāciju.

Pašvaldība informē, ka evakuētie iedzīvotāji tiks nogādāti Ogres rajona slimnīcas telpās Slimnīcas ielā 2. Kopumā šajās telpās var izmitināt vismaz 30 cilvēkus. Savukārt plkst.13 tiks nodrošināta zupas virtuve Pārogrē pie veikala “Ābelīte”, kur tiks novietots arī dzeramais ūdens.

Šobrīd Urgas upes tīrīšanas darbi ir pārtraukti, tiks nodrošināts nepieciešamais transports, lai novāktu pa nakti izsmeltos sanešus no upes krastiem un cilvēkiem būtu iespējams pārvietoties, informē pašvaldība. Ogres novada domes preses sekretāre Baiba Trumekalne pastāstīja, ka pašvaldība par ārkārtas situācijas izsludināšanu lemšot ārkārtas sēdē trešdienas vakarā vai ceturtdien no rīta. Šobrīd ārkārtas situācija netiek izsludināta.

Trumekalne arī pastāstīja, ka evakuētie cilvēki šobrīd neesot izrādījuši vēlmi doties uz evakuācijas punktu Slimnīcas ielā 2, bet gan lūguši, lai tos nogādā uz sauszemes. Pašvaldība seko līdzi situācijas attīstībai, kas joprojām saglabājas sarežģīta jo lietavas turpinās.

Jau vēstīts, ka otrdien lielo lietusgāžu rezultātā pārplūda vairākas Ogres novada upes, viskritiskākā situācija izveidojās pie Urgas upes Pārogrē. Otrdienas vakarā tika sasaukta Civilās aizsardzības ārkārtas sēde, kurā tika pieņemts lēmums nekavējoties rīkoties – attīrīt Urgas upi Pārogrē pie dzelzceļa sliedēm.

Glābšanas darbos jau otrdien iesaistīts Zemessardzes 54.Inženiertehniskais bataljons, kā arī pašvaldības policija, pastāstīja Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis. Plūdos cietušo māju iedzīvotājiem tiekot piegādāta pārtika un dzeramais ūdens. Pašvaldības policijas darbinieki jau naktī apsekojuši situāciju un piedāvājuši cilvēkiem evakuēties.

Panākta vienošanās ar Ogres viesnīcu, ka nepieciešamības gadījumā cilvēki tika evakuēti uz turieni. Naktī arī tika nojaukti vairāki tilti, kurus vietējie iedzīvotāji bija patvaļīgi uzbūvējuši pāri Urgas upei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+