×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Ogrē sākušies plūdi; applūdušas divas ielas Ogresgalā

Foto - LETAFoto - LETA

Strauji ceļoties ūdens līmenim Ogres upē, pasliktinājusies situācija plūdu riska teritorijā Ogresgala pagastā – pie dārzkopības sabiedrības “Ogre” applūdušas mājas divās šīs teritorijas ielās jeb līnijās, aģentūru LETA informēja Ogres novada domes pārstāvis Nikolajs Sapožņikovs.

Virs šīm līnijām ūdens pagaidām nekāpj, un, kā informē, Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis, glābēju palīdzība cilvēkiem pagaidām nav bijusi nepieciešama.

Lielākā daļa applūdušo māju esot neapdzīvotas.

Jau ziņots, ka pirmdienas vakarā Ogres upe sagādājusi negaidītu un nepatīkamu pārsteigumu Ogresgala pagasta centrā, appludinot mājas “Rankas 17”. Pie Rankas upes ietekas Ogres upē šāda situācija izveidojusies pirmo reizi, nekad agrāk tā neesot noticis. Mājas iemītnieki uz plūdu laiku pārcēlušies pie radiem.

Šajā teritorijā applūdušas zemākās vietas upes krastos, ir apgrūtināta pārvietošanās pa apkārtējiem zemes ceļiem un gājēju tiltu. Ogresgala pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Pļavnieks informē, ka teritorija pie abu upju satekas ir pamatīgi applūdusi – pļava jeb tā dēvētais “Hipodroms” izskatās pēc prāva ezera, norādīja Sapožņikovs.

Ogresgala pagasta pārvaldnieks Pēteris Pļavnieks informēja, ka šopēcpusdien ledus sācis pamest šo upes posmu un dodas Ogres virzienā. Kāda Ogresgala pagasta iedzīvotāja informē, ka “ledus iet brakšķēdams, bet “Hipodroms” gan vēl arvien ir ūdenī”.

Visas Ogres hidroelektrostacijas slūžas ir atvērtas, ūdens caurtece ir nodrošināta. Ledus HES slūžas gan vēl nav sasniedzis.

Ogres pilsētas teritorijā Ogres upes lejtecē situācija pagaidām nav mainījusies – ledus sablīvējumi turpina veidoties pie dzirnavu dambja un Norupītes ietekas gājēju tilta virzienā. Pašā upes lejtecē ūdens daļēji ir izlauzis ceļu uz Daugavu, acīmredzot to veicinājusi pagājušās nedēļas nogalē veiktā ledus drupināšana, taču ūdens caurtece ir vāja.

Visi atbildīgie dienesti ir gatavi rīcībai plūdu gadījumu, tostarp cilvēku evakuācijai, ja būs nepieciešams. Par plūdu sākšanos tiks ziņots ar sirēnu palīdzību, informācija tiks sniegta plašsaziņas līdzekļos, kā arī individuāli sazinoties ar applūstošajās teritorijā dzīvojošajiem cilvēkiem.

Iedzīvotāji tiek aicināti būt modriem un gataviem rīcības plūdu gadījumā, arī evakuācijai, ja tā būs nepieciešama. Īpaši uzmanīgiem jābūt iedzīvotājiem dārzkopības sabiedrības “Ogre” teritorijā Ogresgala pagastā un Ogres upes lejteces krastos Ogres pilsētā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+