×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Ogrē pārplūdušajā Urgas upītē ūdens līmenis joprojām augsts; evakuēti vairāki cilvēki (Video) (1)

Foto - www.ogresfakti.lvFoto - www.ogresfakti.lv

Stipro lietavu dēļ Ogrē pārplūdusi Urgas upīte, tādējādi applūdusi iela, kur sakrājies 10 līdz 20 centimetru augsts ūdens līmenis. Evakuēti vairāki cilvēki, un viņiem šobrīd nodrošināta pajumte un ēdiens, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Ir applūdušas vairākas mājas, tāpēc pašvaldība bija vērsusies VUGD pēc palīdzības, lai apzinātu tos iedzīvotājus, kuri vēlētos evakuēties no notikuma vietas.

Plūdu dēļ evakuētos iedzīvotājus Ogrē nodrošina ar pajumti un ēdienu, aģentūru LETA informēja Ogres novada domes preses sekretāre Baiba Trumekalne.

Cilvēki, kurus nepieciešams evakuēt, tiek izmitināti Slimnīcas ielā 2, kā arī Pārogrē pie veikala “Ābelīte”, kur viņiem tiek nodrošināts gan ūdens, gan arī silts ēdiens.

Tā kā turpina līt un Urgas upē pieplūst ūdens, nevar apgalvot, ka līmenis krītas, piebilda Trumekalne.

Jau ziņots, ka stipro lietavu dēļ Ogrē pārplūdusi Urgas upīte, tādējādi applūdusi Pureņu iela, kur ūdens līmenis pārsniedzis 50 centimetrus, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inga Vetere.

Vetere norādīja, ka ugunsdzēsēji ar laivu no kādas ielā esošās mājas evakuējuši sievieti, bet vēlmi evakuēties izteikušas vēl divas personas. Pārējie ielas iedzīvotāji patlaban nav vēlējušies evakuēties.

Glābšanas dienesta darbinieki nojaukuši cilvēku pašu veidotus tiltus par upi, kas nosprostojuši upes plūsmu. Tagad tiem cilvēkiem, kas tiltu nojaukšanas dēļ netiek ārā no mājām, glābēji cenšas palīdzēt.

Vakar Ogres novada pašvaldībā notika Civilās aizsardzības komisijas sanāksme, kurā tika pieņemts lēmums nekavējoties sākt Urgas upītes tīrīšanu, kurā lielo lietusgāžu dēļ strauji ceļas ūdens līmenis.

Pašvaldībā tika saņemti vairāku iedzīvotāju zvani ar lūgumu pēc palīdzības – ūdens līmenis strauji cēlies Pārogrē, Urgas upītes krastos, Kartonfabrikas rajonā un Ogresgalā.

Tīrīšana Urgas upē nekavējoties tika sākta Pārogres rajonā pie dzelzceļa sliedēm, kur veidojās vislielākais ūdens sablīvējums. Savukārt Kartonfabrikas rajonā darbu sāka ūdens sūknēšanas mašīna, pakāpeniski sniedzot palīdzību arī iedzīvotājiem pārējās kritiskajās vietās.

Jau vakar Zemessardzes 54.inženiertehniskais bataljons iesaistījās aizsprostoto caurteku tīrīšanā Ogrē. Savukārt pagājušā naktī šī bataljona personāls iesaistījās caurtekas nostiprināšanā, aģentūra LETA noskaidroja Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Pēc Ogres novada pašvaldības informācijas, Urgas upe ir Zemkopības ministrijas apsaimniekošanā. Šajā teritorijā daudzus gadus nekas nav darīts, lai upe tiktu attīrīta un nerastos plūdu draudi. Pēc pašvaldības lūguma ir saņemts Valsts SIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” meliorācijas sistēmu un hidrotehnisko būvju tehniskās pārbaudes atzinums, kurā minēts, ka Urga un tās nogāzes aizaugušas ar kokiem, krūmiem, ūdensaugiem, gultne un caurtekas piesērējušas, līdz ar to ūdens plūsma upē ir apgrūtināta. Atzinumā minēts, ka aptuvenās būvobjekta rekonstrukcijas būvdarbu izmaksas varētu būt 111 300 eiro.

Pašvaldība ar šo atzinumu ir vērsusies SIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi”, lai situācija tiktu risināta, uz ko saņemta atbildes vēstule, kurā norādīts, ka pirms darbu sākšanas nepieciešama iedzīvotāju viedokļa apzināšana par Urgas upes posma renovācijas iespējamību. Pašlaik neesot skaidri zināmi finansēšanas avoti valsts nozīmes ūdensnoteku renovācijai platībās, kuras nav lauku teritorijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tad vismaz kādu jumtu virs galvas nevarēja atrast,ka pie veikala nabadziņiem tādā nejaukā laikā jādzīvo?Vismaz kādu telti tak uzsliet varētu…

Draugiem Facebook Twitter Google+