×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. decembris, 2015
Drukāt

Ogrēniešus satraucis proislāmisks uzraksts uz vides reklāmas stenda (3)

Ogres_novada_gerbonis

Ogrē iedzīvotājus satraucis pēdējās dienās parādījies proislāmisks uzraksts uz kāda tukša vides reklāmas stenda.

Pie aģentūras LETA vērsās kāds pilsētas iedzīvotājs, kura uzņemtajā foto redzams tukšs vides reklāmas stends Tīnūžu ielā, uz kura kāds uzķēpājis vārdus: “Allahu Akbar 05.01.2016 in Ogre city”.

“”Allahu Akbar” arābu valodā nozīmē “Allāhs ir dižens”. Šādus vārdus lieto ne tikai musulmaņu lūgšanās, bet arī teroristi pirms uzbrukumiem. Mediji, piemēram, vēstīja, ka šādus vārdus klieguši kaujinieki, kas novembra beigās uzbruka viesnīcai Mali galvaspilsētā Bamako, un vīrieši, kas novembra vidū pastrādāja slaktiņu vienā no Parīzes koncertzālēm,” satraucies bija ogrēnietis.

Ogres Pašvaldības policija par šādu uzrakstu uzzināja no aģentūras LETA. Izbraucot uz notikuma vietu, šis fakts apstiprinājās, un policija sazinājusies ar reklāmas laukuma īpašnieku, kurš solījis uzrakstu notīrīt.

Par notikušo aģentūra LETA informēja arī Drošības policiju, taču atbildi no šīs drošības iestādes pagaidām nav izdevies iegūt.

Jau ziņots, ka Valsts policija decembra sākumā sākusi kriminālprocesu saistībā ar uzrakstiem Ogrē, kas vērsti pret imigrantiem. Ogres novada Pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis aģentūrai LETA pastāstīja, ka uzraksti dažādās pilsētas vietās parādījušies pēdējo divu nedēļu laikā. Piemēram, uzraksts uz autoostas sienas vēstījis, ka “imigrantus vajag nogalināt”. Tāpat uzraksti parādījušies Kartonfabrikas rajonā un pie Daugavas mola.

Ja sākotnēji parādījušies uzraksti vērsti pret migrantiem, tad pēdējos jau nozākātas valsts augstākās amatpersonas kontekstā ar imigrantu politiku.

Par notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma panta par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Allahu Akbar! Liberālisma uzvara.

  2. Sākums beigām?

Draugiem Facebook Twitter Google+