Latvijā
Politika

Ogres Bartkeviča partija iestājas LRA5


Edvīns Bartkevičs.
Edvīns Bartkevičs.
Foto: LETA

Gatavojoties oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām un stiprinot savu pārstāvniecību reģionos, Latvijas Reģionu apvienība (LRA) šodien paplašināja savas rindas, uzņemot tajās arī partiju “Ogres novadam”.

Kā uzsvēra LRA valdes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga, “Ogres novadam” apvienībā uzņemti kā pilntiesīga dalīborganizācija nevis sadarbības partneris uz līguma pamata. Līdz ar to tiek paplašināts arī LRA valdes un Pārstāvju sapulces sastāvs.

Edvīna Bartkeviča vadītajai partijai “Ogres novadam” vēl līdz šīs Saeimas beigām spēkā ir sadarbības līgums ar partiju “Vienotība”, kura arī pašlaik veido plašāku politisko apvienību. Tomēr ogrēnieši partijas kopsapulcē izšķīrušies par labu LRA, jo abām partijām sakrītot uzskati par sabalansētu reģionu attīstību, nodarbinātības veicināšanu, infrastruktūras attīstību novados, kā arī citos pašvaldībām būtiskos jautājumos.

“Mūsu mērķis ir izveidot LRA par spēcīgu politisko apvienību ar plašu biedru skaitu, kuru vieno līdzīgi mērķi un redzējums par Latvijas nākotni. Tādēļ LRA turpina sarunas par sadarbību arī ar citiem reģionālajiem politiskajiem spēkiem,” informēja LRA Pārstāvju sapulces priekšsēdētājs Guntis Gladkins. Savukārt Kleinberga piebilda, ka sarunas par sadarbību plānots noslēgt līdz nākamajai pārstāvju sapulcei, kas gaidāma 10. aprīlī. Tad arī būšot skaidrība par vietu sadalījumu kandidātu sarakstu augšgalā. Savukārt precīzāk par kandidātiem un programmātiskajiem uzstādījumiem nākamajām Saeimas vēlēšanām iecerēts lemt LRA forumā 19. maijā.

Bartkevičs telefonsarunā atzina, ka LRA jau kopš partijas dibināšanas esot bijis labs sadarbības partneris dažādos ar reģionālo attīstību saistītos jautājumos. Viņš pats gan neplānojot LRA sarakstā startēt Saeimas vēlēšanās, bet turpināšot strādāt par deputātu Ogres novada domē, kur viņa vadītā partija pašlaik atrodas opozīcijā.

Pēdējos mēnešos bija vērojama arī atsvešināšanās starp “Vidzemes partiju” un pārējo LRA. “Vidzemes partijas” līderis Vents Armands Krauklis pat bija pārstājis apmeklēt LRA Pārstāvju sapulces un šķita, ka vidzemnieki vairāk sevi redz apvienībā ar “Latvijas attīstībai”.

Tomēr šodien Krauklis atkal bija ieradies. “Nenoliegšu, ka mums bija diskusijas gan valdē, gan partijas kopās. Veicām konsultācijas ar citiem politiskiem spēkiem, lai labāk izprastu šā brīža politisko spēles laukumu. Tagad diskusiju laiks ir beidzies! Esam pieņēmuši lēmumu palikt LRA un aktīvi darboties, lai mūsu apvienība iegūtu pēc iespējas plašāku pārstāvniecību nākamajā Saeimā un sasniegtu savus mērķus reģionu attīstības jomā,” teica Krauklis. Savukārt partiju “Ogres novadam” un Edvīnu Bartkeviču viņš vērtēja kā labus reģionālās politikas ekspertus, kas apvienībai būšot labs ieguvums.

Līdz ar jaunās dalīborganizācijas pievienošanos LRA šobrīd veido trīs partijas – “Reģionu alianse”, Vidzemes partija un “Ogres novadam”. Savukārt uz sadarbības līguma pamata apvienībā darbojas Edvarda Smiltēna vadītā “Sabiedrība centriskai politikai”, Jura Viļuma pārstāvētā biedrība “Latgales spēks” un Liepājas Domes deputāta Jāņa Vilnīša pārstāvētā biedrība “Liepājniekiem”.

LA.lv