×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
17. februāris, 2017
Drukāt

Ogres bērnudārzā atklāj nelikumības (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdzis prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret kāda Ogres bērnudārza amatpersonu un pieciem darbiniekiem lietā par fiktīvu nodarbināšanu, kuras rezultātā no pašvaldības prettiesiski iegūti 43 000 eiro.

Tādēļ, ka lietā norit izmeklēšana un nav pasludināts tiesas spriedums, bērnudārza “Riekstiņš” vadītāja Vita Kravale nav atlaista, aģentūru LETA informēja Ogres novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Nikolajs Sapožņikovs.

Bērnudārza “Riekstiņš” vadītāja šobrīd atrodas atvaļinājumā, tāpēc aģentūrai LETA neizdevās ar viņu sazināties.

KNAB rīcībā esošie pierādījumi liecina, ka valsts pirmsskolas izglītības iestādes amatpersona organizēja fiktīvas darba tiesiskās attiecības ar vairākām personām un iekļāva patiesībai neatbilstošas ziņas dokumentos, kas turpmāk deva iespēju jau nodarbinātām personām saņemt atalgojumu par fiktīvajiem darbiniekiem, aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

Iekļaujot patiesībai neatbilstošas ziņas fiskālajos dokumentos, darbinieki viltoja parakstus un laika posmā no 2010.gada 1.oktobra līdz 2015.gada 1.aprīlim no Ogres novada pašvaldības prettiesiski ieguva savā rīcībā vairāk kā 43 000 eiro.

KNAB izmeklētājs rosina saukt pie kriminālatbildības iestādes amatpersonu par dienesta viltojumu, par ļaunprātīgu dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, kas izraisīja smagas sekas – mantisko zaudējumu lielā apmērā, kā arī par noziedzīga nodarījuma organizēšanu un vadīšanu.

Savukārt piecus šīs iestādes darbiniekus lūgts apsūdzēt par dokumentu viltošanu un par amatpersonas noziedzīga nodarījuma izdarīšanas atbalstīšanu, apzināti veicinot dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. NA nomelnošanas kampaņa rullē ??

 2. kuriem “iespējamām krāpnieciskām darbībām”,
  kuriem “krāpnieciskām darbībām”…

 3. Dieviņ žēlīgais! Pat bērnudārzos zagļu banda. Kur vēl tālāk.

 4. priekšvēlēšanu auru laiks Atbildēt

  iepriekšējie grib atpakaļ ka acīs cērt.
  Pat knābi uzrīdīja.
  Kad paši stūķēja ar abām rokām kabatās, tad knābi nepazina. 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+