×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
27. oktobris, 2017
Drukāt

“Ogres namsaimnieka” lietā aizturētais samaksā 30 000 eiro drošības naudu (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Viens no aģentūras “Ogres namsaimnieks” lietā aizturētajiem ir atbrīvots pret 30 000 eiro drošības naudu, “TV3 ziņām” pavēstīja Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks Pēteris Bauska.

Tomēr Valsts policijā aģentūrai LETA nekomentēja, kas ir atbrīvotā persona.

Jau ziņots, ka VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde aizdomās par Ogres novada pašvaldības aģentūrai “Ogres namsaimnieks” piederošu naudas līdzekļu izkrāpšanu 90 961 eiro apmērā aizturējusi 11 personas, tajā skaitā arī trīs vadoša līmeņa pašvaldības uzņēmuma darbiniekus, aģentūru LETA informēja VP.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka starp aizturētajām personām varētu būt aģentūras vadītājs Aigars Briedis un Inženiertīklu pārvaldes vadītājs Vjačeslavs Paramonovs.

Sadarbībā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu policija ieguva informāciju par iespējamu naudas izkrāpšanu pašvaldības uzņēmumā. Veicot izmeklēšanas darbības, policija noskaidroja, ka, visticamāk, izkrāptie naudas līdzekļi tiek legalizēti, tos pārskaitot uz trešo personu bankas kontiem.

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki veica 15 kratīšanas vairākās adresēs Rīgas reģionā, kuru laikā izdevās iegūt vairākus priekšmetus ar iespējamu pierādījumu nozīmi – dažādus dokumentus, informācijas datu nesējus, zīmogus, skaidras naudas līdzekļus, kā arī divus ieročus.

Aizturēšanas laikā divas personas centās iznīcināt kādu datu informācijas nesēju, kā arī daļēji izdzēsa informāciju no datora. Lai atgūtu šo informāciju, tika piesaistīts Kriminālistikas pārvaldes eksperts, kurš šo informāciju atguva.

Minētās izmeklēšanas laikā otrdien policija kopumā aizturējusi 11 personas, no kurām trīs ir pašvaldības uzņēmuma vadoša līmeņa darbinieki. Aizdomās par noziedzīgo nodarījumu vakar trīs no aizdomās turētajām personām – 1979., 1974. un 1978.gadā dzimušiem vīriešiem tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Pārējām astoņām personām pašlaik piemērots statuss – persona pret kuru sākts kriminālprocess.

Policijā sākts kriminālprocess par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai, ja to izdarījusi organizēta grupa. Tāpat sākts kriminālprocess par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā vai, ja to izdarījusi organizēta grupa.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. uzmanīgu dara teikums: Atbildēt

  ” … iegūt vairākus priekšmetus ar iespējamu pierādījumu nozīmi – dažādus dokumentus, informācijas datu nesējus, zīmogus, skaidras naudas līdzekļus, kā arī divus ieročus… ”
  Informācijas datu nesēji ir katram, kam ir dators mājā.
  Dokumentus un zīmogus nav obligāti jāglabā seifā ar reģistrētu ielikšanu un izņemšanu darbam kabinetā aiz apsargātām dzelzs durvīm.
  Kā pateiks ka nauda nav algas atlikums, ja tā nav iezīmēta ?
  Netaisos apgalvot, ka aizturētie ir balti un pūkaini, bet zinot, cik daudznozīmīgi interpretējami ir likumi, ka pēc esošajām oficiālajām algām grūti atrast nenodzērušos strādniekus un ka policijai ir prasība rīt uz pusdienlaiku jāatklāj patiesība, tas troksnis izskatās, maigi izsakoties, pārspīlēts.

 2. Cik bailēm lielas acis…Uzreiz atpirkās, jo suns taču zin, ko ēdis un tā naudiņa arī uzreiz uzradās. Laba atzīšanās metode….

 3. Algotam darbiniekam tāda drošības nauda?

Draugiem Facebook Twitter Google+