×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. jūnijs, 2015
Drukāt

Ogres novada dome noraida raidījumā izskanējušos apgalvojumus (4)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ogres novada dome noraida raidījumā “De facto” izskanējušo apgalvojumu, ka Ogrē fiktīviem darbiniekiem izmaksāti desmitiem tūkstošu eiro, aģentūra BNS uzzināja pašvaldībā.

Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” svētdienas vakarā vēstīja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šonedēļ veica kratīšanu Ogres novada domē un vienā no pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm. KNAB pirms mēneša uzsācis kriminālprocesu par iespējamiem valsts amatpersonas izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem pirmsskolas izglītības iestādē “Riekstiņš”.

Raidījuma rīcībā esošā informācija liecina, ka tas saistīts ar ilgstošu fiktīvu darbinieku nodarbināšanu, kuriem izmaksāti desmitiem tūkstoši eiro. Iespējams, ka pašvaldība to zinājusi, minēja raidījums. Iespējamie pārkāpumi notikuši pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē “Riekstiņš”, kur fiktīvi nodarbināti vairāki cilvēki. Piemēram, vienam šādam neesošam darbiniekam atalgojumā izmaksāti 32 337,94 eiro.

Savukārt pašvaldība norāda, ka nekāda kratīšana nav notikusi un KNAB pieprasītie dokumenti tika izsniegti normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Tāpat pašvaldība uzsver, ka neatbilst patiesībai apgalvojums par informācijas slēpšanu un jautājuma par pārkāpumiem PII “Riekstiņš” un iestādes vadītājas Vitas Kravales atbildību izskatīšanu slēgtā sēdē – gan pašvaldības domes komitejas sēdē 2015. gada 15. janvārī, gan domes sēdē 22. janvārī darba kārtībā iekļautie jautājumi tika izskatīti parastajā kārtībā, klātesot PII “Riekstiņš” bērnu vecākiem, pašvaldības administrācijas darbiniekiem, pagastu pārvalžu vadītājiem, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, citiem interesentiem.

Ogres novada dome norāda, ka minētais jautājums tādējādi tika izskatīts, nodrošinot maksimāli iespējamo atklātību, pretēji apgalvojumam, ka pašvaldība centusies kaut ko slēpt.

Tāpat pašvalība uzsver, ka 2014. gada 27.novembrī domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis izdeva rīkojumu par personāla vadības audita veikšanu PII “Riekstiņš” un šāds solis licinot par domes vadības vēlēšanos novērst pārkāpumus, kas šajā izglītības iestādē tika pieļauti iepriekšējās domes vadības laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Fascinē e facto impotence!
  Spējīgi tik ķerstīt mazos, lai izgaismotu miljonu izzadzējus ir par STULBU !

 2. evroopas prodžjekts Atbildēt

  Par to zagšanu pašvaldībās-var katrs domāt ko un kā grib, bet tas nu gan ir nenoliedzams fakts, ka pašvaldību deputāti(ar ļoti dažādu izglītības līmeni)naudiņu šķiež uz visām pusēm daudz nedomājot.Daži domā, ka ir paši galvenie lēmēji, pasaules naba utt.Labi tas nav, bet latvijā tā ir un ar to zagšanu ir jāsamierinās, nav jau tādu, kas gribētu kaut ko mainīt.Čau, aizejiet uz veikalu!

 3. Uz Abzes upes neattaisīto slūžu dēļ dabai nodarītie kaitējumi arī laikam ir tabū,jo Ogres novadā pie stūres ir zaļie.

  • Vai tad tagad Abzē Volga ietek ? 🙂
   Vismaz 50. gados par slūžu virināšanu es neko nedzirdēju.
   Vai tur kādas virināmas slūžas vispār stāvēja ?
   Ja nu zaļie nepatīk – tā ir cita lieta …

Draugiem Facebook Twitter Google+