×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

Plūdu dēļ Ogres novadā izsludina ārkārtas situāciju (papildināts plkst.20:45) (1)

Ogres novada pašvaldība ārkārtas sēdē trešdienas vakarā pieņēmusi lēmumu izsludināt ārkārtējo situāciju visā novadā, pastāstīja Ogres novada mērs Arturs Mangulis.

Ārkārtas situācija visā novadā izsludināta, jo ne tikai Ogrē un Pārogrē, bet arī citur novadā plūdi izraisījuši izskalojumus un nogruvumus.

Mangulis sacīja, ka ir saņemti trīs papildu sūkņi, taču arī tagad sūkņi netiek galā un ūdens līmenis turpina paaugstināties – divās stundās ūdens līmenis ceļas par vienu diviem centimetriem. Darbi notiek visu laiku, taču rakšanas darbi uz nakti tiks pārtraukti.

Mangulis informēja, ka uz vietas ir dežurējošās laivas, kas nodrošina cilvēkiem iespēju evakuēties, darbojas ģeneratori. Iegādāti 50 pāri gumijas zābaku, lai tie, kam nepieciešams, varētu nokļūt mājās. Nodrošināta cilvēku ēdināšana.

Jau vēstīts, ka otrdien lielo lietusgāžu dēļ pārplūda vairākas Ogres novada upes, viskritiskākā situācija izveidojās pie Urgas upes Pārogrē. Otrdienas vakarā tika sasaukta Civilās aizsardzības ārkārtas sēde, kurā pieņemts lēmums nekavējoties attīrīt Urgas upi Pārogrē pie dzelzceļa sliedēm.

No plūdu skartajām teritorijām Ogrē līdz trešdienas vakaram bija evakuēti septiņi cilvēki, tostarp astoņus gadus vecs bērns. Pašvaldība informējusi, ka evakuētie iedzīvotāji var palikt Ogres rajona slimnīcas telpās Slimnīcas ielā 2, kur iespējams izmitināt vismaz 30 cilvēku.

Neviens no līdz šim evakuētajiem cilvēkiem nav devies uz pašvaldības nodrošināto evakuācijas vietu Slimnīcas ielā 2.

Līdz šim apsekotas ir 120 mājas, turpinās ūdens līmeņa novērošana.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Meliorācijas un drenāžas sistēmas Latvijā bija veidotas padomju tipa lielsaimniecību vajadzībām. Privatizācijā zeme tika sadalīta, bet par meliorāciju īpaši neinteresējās. Kaut vai tāpēc, ka nebija līdzekļu, lai to modernizētu piemērotu mūsdienām. Mana zeme – daru ko gribu. Daba šādu attieksmi nepiedod. Baigi jau tas, ka ir rudens. Tātad, kad ūdens aizplūdīs, nenāks silts laiks, lai visu izžāvētu. Šausmīgi, ka bezatbildības dēļ cieš cilvēki, kam ar to nav nekāda sakara!

Draugiem Facebook Twitter Google+