Latvijā
Novados

Ogres pašvaldība izcūko uzņēmumu 16


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis
Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis
Foto – Edijs Pālens/LETA

Autori: Lato Lapsa, Kristīne Bormane, pietiek.com, speciāli “LA”

 

Ogres novada dome jau bija nosūtījusi cenu aptaujā uzvarējušajam uzņēmumam līgumu par Ogres Mūzikas skolas aktu zāles kosmētisko remontu, taču pēc tam negaidot “atklāts”, ka naudas šādiem remontdarbiem nemaz neesot. Par uzņēmēja maldināšanu dome un mūzikas skola tagad mēģina vainu velt viena uz otru.

 

Pilnīgā neizpratnē par iepirkumu rīkošanu Ogres novadā ir Cēsu puses uzņēmējs, kura uzņēmums “KSB un partneri” saņēma no Ogres novada pašvaldības piedāvājumu piedalīties cenu aptaujā par Ogres mūzikas skolas aktu zāles kosmētiskā remonta veikšanu. “Nosūtījām savu piedāvājumu. Kā vēlāk izrādījās, bez mums bija vēl trīs pretendenti, un uzvarējām godīgā cīņā. Mūsu piedāvājums Ogres novada pašvaldībai šķita pats piemērotākais,” stāsta uzņēmuma valdes loceklis Kaspars Breikšs. Viss šķitis kārtībā, un uzņēmumam no pašvaldības jau atsūtīts arī līgums, kurā noteikts, ka darbi jāuzsāk 16. janvārī. “Ņemot vērā, ka bāzējamies Cēsu novadā, 13. janvārī visas dienas garumā centos sazvanīt mūzikas skolu, lai noskaidrotu, cikos varam ierasties objektā, man solīja atzvanīt, taču tas tā arī nenotika,” stāsta K. Breikšs. Pēc tam viņš atkal zvanījis pirmdien, kad uzņēmuma darbinieki jau bijuši gatavi doties uz objektu, taču negaidīti viņam pateica, ka budžetā skolai vairs nav naudas un pakalpojumi nevienam nav vajadzīgi.

“Būtībā mūzikas skolas vadība ciniski uzspļāva visam mūsu ieguldītajam laikam un darbam, to neinteresēja, ka, iespējams, atteicām kādam citam pasūtītājam un reāli šīs bezatbildības dēļ varējām zaudēt naudu,” sašutumu pauž “KSB un partneri” vadītājs. Vēl lielāku uzņēmēja neizpratni rada fakts, ka pēcāk ir atklājies – reāli darbi jau ir veikti. “Bet Ogres mūzikas skola, kuru vada Ogres novada domes priekšsēdētāja Artūra Manguļa sieva Linda, stāsta, ka pēkšņi mainījušās tās prioritātes. Man tikai nav saprotams, kāpēc tad bija jāorganizē šī cenu aptauja un vai nav tā, ka no Ogres mūzikas skolas puses tikusi un tiek maksāta nauda par reāli nepadarītiem darbiem,” uzņēmējam radušās aizdomas.

Ogres novada pašvaldības Juridiskās nodaļas iepirkumu speciālisti skaidro, ka šī gada 5. janvārī Juridiskajā nodaļā iesniegta Ogres Mūzikas skolas direktora pienākumu izpildītājas L. Mangules parakstīta iepirkuma tehniskā pase, kurā norādīts, ka ir nepieciešams zāles kosmētiskais remonts, līguma termiņš – no š.g. 15. janvāra līdz 1. februārim,  līguma summa – 13 900 eiro bez PVN. Visas šīs prasības tikušas ietvertas līgumā ar uzņēmumu “KSB un partneri”, līgums no pašvaldības puses sagatavots, parakstīts (pašvaldība šajā gadījumā parakstās kā maksātājs, nevis pasūtītājs) un nosūtīts uzņēmumam – arī parakstīšanai.

“Līgums ir trīspusējs – tas jāparaksta pasūtītājam – šajā gadījumā Ogres Mūzikas skolai L. Mangules personā. Kamēr līgums nav parakstīts starp pasūtītāju un izpildītāju, tam nav juridiska spēka, līdz ar to darbus nevar uzsākt. Turklāt līgumā  jau pēc nosūtīšanas izpildītājam tika konstatēta kļūda gadskaitlī, proti, – darbu izpildes uzsākšana: 2016. gada 16. janvāris,” skaidro Juridiskās nodaļas iepirkumu speciālisti. 16. janvārī Juridiskajā nodaļā esot saņemta oficiāla L. Mangules vēstule ar lūgumu atsaukt iepirkumu un neslēgt līgumu.

Pati L. Mangule par šo iepirkumu ir visai nerunīga. Viņa neslēpj, ka remontdarbi aktu zālē tiešām esot veikti, bet tie neesot pabeigti. Taču skolas direktore apgalvo – tieši viņas dzīvesbiedra (kurš pirms dažiem gadiem pats bijis mūzikas skolas direktors) vadītā pašvaldība esot atteikusi piešķirt līdzekļus remonta pabeigšanai, tādēļ arī iepirkums pārtraukts un līgums nav parakstīts.

Mēģinot noskaidrot, kurš tad ir atbildīgs par iepirkuma pārtraukšanu un uzņēmēja maldināšanu, Ogres novada sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs atbild: “Diemžēl par pamatu līgumā tika ņemta tehniskajā pasē norādītā summa, nepārbaudot budžetā piešķirto finansējumu remontdarbiem mūzikas skolā, un tie ir 12 000 eiro. Iespējams, mūzikas skolas vadībai mainījušās veicamo remontdarbu prioritātes, bet tas jājautā Mangules kundzei.” Savukārt L. Mangule, uzzinot, ka atkal zvana žurnāliste, lai precizētu viņas iepriekšējos apgalvojumus, paziņo, ka vairs nevarot runāt, jo “esmu sanāksmē, pēc tam būs lielā sanāk­sme, tā ka saruna nesanāks”.

LA.lv