×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2012
Drukāt

“Ogres trikotāža” apsvērs viesstrādnieku piesaistīšanas iespējas

Foto- LETAFoto- LETA

Adīto un tamborēto izstrādājumu ražotājs “Ogres trikotāža” nākotnē varētu apsvērt viesstrādnieku piesaistīšanas iespējas, aģentūrai BNS pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aivars Veiss.

“Mēs ļoti izjūtam darbaspēka trūkumu gan skaitliski, gan arī profesionalitātes ziņā. Pašlaik mēs organizējam autobusu un vedam cilvēkus no laukiem, kur valda milzīgs bezdarbs, apmācām viņus, lai būtu, kas strādā. Nākotnē varētu apsvērt arī viesstrādnieku piesaistīšanas iespējas,” sacīja Veiss, taču norādīja, ka Latvija pagaidām nav viesstrādnieku iekārojamākais galamērķis.

“Centrālāzijā par darbu līdzīgās fabrikās saņem tūkstoti dolāru mēnesī, un Maskavā par nekvalificētu darbu saņem vairāk, piemēram, trauku mazgātāja nopelna 900 dolāru. Ķīnā ir vēl lielāka samaksa ‒ strādnieks saņem 1,6 tūkstošus dolāru pēc nodokļu nomaksas, taču pie mums šī situācija ir cita, līdz ar to mums ir grūti konkurēt par darbiniekiem, un diez vai kāds vēlēsies pie mums braukt,” paskaidroja Veiss.

Viņš piebilda, ka darba tirgū trūkst cilvēku ar atbilstošu profesionālo izglītību. “Pašlaik mēs izjūtam, ka trūkst audēju un šuvēju. Arī skatoties uz iespējām iegūt izglītību šajās profesijās, tās ir diezgan niecīgas, lai neteiktu, ka vispār nav. Pašlaik tiek sagatavoti šūšanas tehnologi, taču arī šādu inženieru nepietiek,” teica Veiss un atzina ‒ ja arī tuvākajā laikā tiktu veidota mācību programma, kas apmācītu darbiniekus nepieciešamajās jomās, reāli darba tirgū viņi nonāktu tikai pēc diviem gadiem. “Ja arī rudenī tiktu atvērta programma, kas sāktu audēju vai šuvēju apmācību, darba tirgū šie cilvēki nonāktu tikai pēc mācību beigšanas pēc diviem gadiem,” klāstīja Veiss.

Adīto un tamborēto izstrādājumu ražotājuzņēmums “Ogres trikotāža” dibināts 2002.gadā, un tā lielākā īpašniece kopš pagājušā gada augusta ir Natālija Petkeviča, kurai pieder 74,95% kapitāldaļu, 25% kapitāldaļu pieder uzņēmumam “Tekts.lv”, bet 0,05% kapitāldaļu ‒ Mihailam Uļmanam. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 522 tūkstoši latu. 2010.gadā “Ogres trikotāža” strādāja ar 1,249 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 3% mazāk nekā 2009.gadā, savukārt uzņēmuma zaudējumi samazinājās līdz 1,2 tūkstošiem latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+