×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Ogres upē pabeigta ledus spridzināšana

Foto-LETAFoto-LETA

Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona karavīri un zemessargi pabeiguši ledus spridzināšanu vairākos Ogres upes posmos kilometru garā joslā starp četriem tiltiem, aģentūru LETA informēja bataljona komandieris Rolands Moļņiks.

Viņš norādīja, ka ledus spridzināšana tika veikta visos piecos Ogres upes posmos.

Moļņiks cer, ka pieliktās pūles attaisnosies un būs redzams pozitīvs rezultāts, jo, viņaprāt, ledus plātnes ir izdevies saspridzināt, kā bija plānots. Tomēr viņš norādīja, ka rezultātus varēs manīt tuvākajās dienās.

Kā ziņots, ap plkst.11 nodunēja pirmie trīs kontrolsprādzieni. Pēc tam tika ievietotas sprāgstvielas nopietnākai spridzināšanai. Uz spridzināšanu bija ieradies arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube. Notiekošo vēroja arī vairāki simti skatītāju.

Graube uzsvēra, ka ir gandarīts par Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona profesionalitāti ledus spridzināšanas laikā, norādot, ka “pieredze, ko viņi gūs šajā gadā Ogrē, palīdzēs šo darbu nākamgad veikt vēl labāk”

Spridzināšanas laikā tiek apturēta satiksme Rīgas-Daugavpils šosejas tilta pār Ogri, kā arī uz visiem tiltiem tiek ierobežota gājēju kustība.

Kā novēroja aģentūra LETA, pie Ogres ietekas Daugavā, vien puskilometru no spridzināšanas vietas, visu dienu uz ledus atradās ap 50 “bļitkotāju”.

Ledus spridzināšana tika veikta pēc Ogres novada pašvaldības lūguma un ar Civilās aizsardzības komisijas piekrišanu.

Spridzināšanas darbos iesaistījušies 63 profesionālā dienesta karavīri un zemessargi no ZS 54.ITBN, kā arī atbalstu sniedza Ogres novada pašvaldība, ugunsdzēsēji un Valsts policija.

14.martā jau notika preventīva ledus spridzināšana Ogres upē 40 metru platā joslā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+