×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. jūlijs, 2013
Drukāt

Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta vides un telpas gaismas objektu izstāde „Pieskāriens”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

19. jūlijā Ogres Vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta vides un telpas gaismas objektu izstāde „Pieskāriens”, kas tapusi sadarbojoties māksliniekiem Andai Lieģei un Ilāram Sevčenokam.

Liepājniece Anda Lieģe beigusi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas keramikas nodaļu, kopš Aizputes mākslas skolas dibināšanas strādā tajā par pedagoģi. Pasniedz keramiku, veidošanu, datorgrafiku, kā arī ādas apstrādi. Absolvējusi Liepājas Pedagoģijas akadēmiju, kur apgūta vizuālās mākslas un darbmācības pedagoga specialitāte. Kopš 1991. gada Anda Lieģe regulāri piedalās Aizputes un Liepājas novada mākslinieku grupu un personālizstādēs, aktīvi darbojas dažādos mākslas projektos, vairākkārt piedalījusies starptautiskos smilšu skulptūru festivālos, veidojusi grāmatu maketus un ilustrācijas, darbojas keramikā, grafikā un tēlniecībā.

Par pašreizējo radošās darbības pamatjomu Anda Lieģe sauc grafiskos darbus, taču, sapludinot dažādas tehnikas, māksliniece eksperimentē arī ar jauniem tēlainās pašizteiksmes veidiem. Izstādē „Pieskāriens” eksponētajos objektos izmantoti grafikas pamatelementi – līnija un laukums, kas tehniksi papildināti ar gaismu un neparastiem materiāliem.

Savukārt, izstādes līdzautors Ilārs Sevčenoks veido dažāda mēroga dekoratīvus darbus no mākslīgā granīta uz poliestersveķu bāzes un mākslīgā akmens klājuma. Piedaloties kopīgos projektos ar dizaineriem, radītas skulptūras, teātru dekorācijas, ēku fasāžu, dārzu un interjeru elementi. Viena no veiksmīgākajām radošajām sadarbībām izveidojusies ar skulptoru Norbertu Foldbergu, radot dekorācijas Vāgnera teātrim Berlīnē.

Izstādē „Pieskāriens” apskatāmajos kopdarbos, autori radījuši neparastus gaismas objektus, apvienojot oriģinālu skatījumu kā uz materiālu kombināciju, tā darbu mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+